Serie A. Porażki Glika i Szczęsnego, Inter na prowadzeniu

W hicie 11. kolejki Serie A Inter Mediolan wygrał po bramce Gary’ego Medela z AS Romą 1:0 i ponownie zasiadł w fotelu lidera. We wcześniej rozegranym spotkaniu Juventus pokonał u siebie Torino 2:1, czym zrehabilitował się za ubiegłotygodniową porażkę z Sassuolo.

Spotkanie Juventusu z Torino otworzyło 11. kolejkę zmagań Serie A. Juve przeważało pod każdym względem i już od 19. minuty prowadziło po fenomenalnym uderzeniu Paula Pogby. Francuz kropnął w taki sposób, że futbolówka najpierw odbiła się od poprzeczki, a następnie znalazła się w bramce bezradnego Daniele Padelliego.

Juventus vs TorinoEkipa z Kamilem Glikiem w składzie starała się jak mogła, by zmienić rezultat, lecz nic jej nie wychodziło. Dopiero po zmianie stron goście pokonali Gianluigiego Buffona. Cesare Bovo najpierw próbował z rzutu wolnego, ale trafił w mur. Dopiero dobitka przyniosła oczekiwany efekt. Nie był to koniec emocji na Juventus Stadium, albowiem w doliczonym czasie gry Alex Sandro zagrał po ziemi wzdłuż bramki przyjezdnych, gdzie na piłkę czyhał Juan Cuadrado. Kolumbijczyk wślizgiem z najbliższej odległości ustalił wynik spotkania na 2:1 dla Juve! Pełne 90 minut na boisku spędził kapitan Torino – Kamil Glik.

W hicie kolejki Inter Mediolan pokonał AS Romę 1:0. Zwycięskiego gola w 31. minucie strzelił Gary Medel. Potężne uderzenie z dalszej odległości wpadło tuż przy słupku bramki Wojciecha Szczęsnego. Reprezentant Polski nie miał żadnych szans na efektywną interwencję. Po utraconym golu rzymianie atakowali z coraz większym impetem, lecz fenomenalnie między słupkami spisywał się Samir Handanović.

Inter vs RomaW 62. minucie słoweński golkiper aż pięć razy w ciągu jednej akcji zatrzymał Giallorossich. Nie był to jednak koniec kłopotów ekipy ze stolicy, albowiem kwadrans przed końcem spotkania swój zespół osłabił Miralem Pjanić. Bośniak zatrzymał piłkę ręką, za co otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Po tej sytuacji inicjatywę przejął Inter, który przeprowadził kilka groźnych akcji. Na stratę kolejnych bramek nie pozwolił dobrze interweniujący Szczęsny. Ostatecznie Inter pokonał Romę i zasiadł – co najmniej do jutra – w fotelu lidera włoskiej Serie A.

Wojciech Szczęsny zagrał pełne 90 minut i kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą gola. Przy uderzeniu Medela nie miał szans na skuteczną obronę.