Serie A: Pierwszy gol Wolskiego dla Fiorentiny

Rafał Wolski zdobył pierwszą w karierze bramkę we włoskiej ekstraklasie piłkarskiej. Jego Fiorentina pokonała w 23. kolejce Atalantę Bergamo 2:0. Polak wpisał się na listę strzelców w 86. minucie spotkania, ustalając jego wynik.

To pierwsze trafienie Wolskiego dla „Violi” w 13 występach, wliczając wszystkie rozgrywki. Były piłkarz Legii Warszawa pojawił się na boisku w 59. minucie, zmieniając strzelca bramki na 1:0 Słoweńca Josipa Ilicica.

Goście kończyli spotkanie w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Luki Cigariniego w 81. minucie.

Fiorentina zrównała się punktami z trzecim w tabeli Napoli (po 44), które wieczorem zagra na własnym stadionie ze słabo spisującym się Milanem. Na prowadzeniu jest Juventus Turyn, który zgromadził 59 pkt, przed Romą – 50.

W innym sobotnim meczu Udinese wygrało przed własną publicznością 3:0 z Chievo Werona. Cały mecz z ławki rezerwowych oglądali Piotr Zieliński (Udinese) oraz Tomasz Kupisz (Chievo).

Gospodarze tymczasowo awansowali na 13 miejsce (26 pkt), natomiast ekipa rywali walczy o utrzymanie. Zgromadziła 18 punktów i od strefy spadkowej dzieli ją tylko jeden.