Serie A. Niespodzianka na starcie sezonu, Juventus zaczyna od porażki

Wbrew oczekiwaniom nowy sezon Serie A od porażki rozpoczął mistrz Włoch i finalista Ligi Mistrzów Juventus Turyn. Stara Dama nie poradziła sobie z Udinese Calcio i uległa gościom na własnym stadionie 0:1. Bohaterem Udine okazał się Cyril Thereau, który zwycięstwo swojej drużynie zapewnił dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem.

Juventus-UdineseW pierwszej połowie zdecydowanie dominował Juventus, jednak golkiper przyjezdnych – Orestis Karnezis zdołał odeprzeć wszystkie ataki i zachować czyste konto. Bianconeri nie dawali za wygraną również po przerwie i raz po raz gościli pod bramką Udine. Sposobu na Karnezisa nie znaleźli Simone Padoin, Mario Mandzukić oraz Paul Pogba. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na mistrzach Włoch w 79. minucie. Panajotis Kone dograł w szesnastkę do Cyrila Thereau, a ten wykorzystał niezdecydowanie obrońców i pewnie pokonał Gianluigiego Buffona. Podopieczni Massimiliano Allegriego nie potrafili odrobić strat i już na starcie zaliczyli sporą „wpadkę”.