Serie A. Napoli nowym liderem, Empoli górą w „polskim” meczu

Drużyna Napoli wykorzystała potknięcie dotychczasowego lidera Interu Mediolan i dzięki wyjazdowemu zwycięstwu z Frosinone Calcio 5:1 objęła prowadzenie w wyścigu po scudetto. Z „polskiego” pojedynku między Torino, a Empoli cało wyszli ci drudzy. Zespół Piotr Zielińskiego i Łukasza Skorupskiego pokonał ekipę Kamila Glika 1:0.

Torino FC-EmpoliPiotr Zieliński i Łukasz Skorupski, reprezentujący barwy Empoli, wrócili na zwycięski szlak. Po porażce z Interem (0:1) nadszedł czas na starcie z Torino, którego kapitanem jest Kamil Glik. Spotkanie było bardzo wyrównane. Bramkę na wagę trzech punktów w 56. minucie strzelił Massimo Maccarone. Wszyscy Polacy spędzili na boisku 90 minut i zostali ocenieni wysoko za swoją grę. Azzurri są w tym sezonie małą niespodzianką Serie A i jeśli utrzymają obecną formę mogą powalczyć o europejskie puchary.

Roma vs MilanKolejne spotkanie bez zwycięstwa zaliczyła Roma. Rzymianie już w 4. minucie prowadzili z AC Milanem po bramce Antonio Rudigera, ale nie zdołali dowieźć wyniku do końca. W 50. minucie do remisu doprowadził Juraj Kucka i oba zaspoły podzieliły się punktami. Całe spotkanie w bramce drużyny z Wiecznego Miasta rozegrał Wojciech Szczęsny.

Fiorentina vs LazioOd pierwszej minuty na boisku pojawił się także Jakub Błaszczykowski. Polski skrzydłowy nie wniósł zbyt wiele do poczynań Fiorentiny i został zmieniony przy stanie 1:0 dla Lazio. Fiołki ostatecznie uległy przyjezdnym 1:3, a trzy kolejne gole padły już w doliczonym czasie gry.

Sampdoria-JuventusPotknięcie zaliczył dotychczasowy lider – Inter Mediolan. Nerazzurri ulegli niespodziewanie na własnym stadionie Sassuolo 0:1, a jedyną bramkę w 95. minucie zdobył Domenico Berardi. Porażkę podopiecznych Roberta Manciniego wykorzystali piłkarze Napoli, którzy rozgromili Frosinone 5:1 i zasiedli na fotelu lidera. Na 2. miejsce w tabeli wspiął się Juventus Turyn. Stara Dama kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i ma już tylko dwa oczka straty do lidera.