Serie A. Napoli lepsze od Juve; Roma gromi beniaminka

Sobota w Serie A obfitowała w wiele emocji. Najpierw AS Roma podjęła na Stadio Olimpico beniaminka Carpi FC którego rozgromiła aż 5:1, a następnie zmierzyli się dwaj włoscy giganci, Napoli i Juventus. Cało z tego pojedynku mógł wyjść tylko jeden, a szczęście dopisało dzisiaj piłkarzom Maurizio Sarriego.

SSC Napoli vs FC JuventusPiłkarze Napoli od początku grali wysokim pressingiem i nie pozwalali gościom na zbyt wiele, zawodnicy Starej Damy jedynie sporadycznie odwiedzali połowę rywali. Z czasem jednak przyjezdni przechodzili do kontrofensywy, co zaowocowało dobrymi sytuacjami Simone Zazy oraz Leonardo Bonucciego, których nie potrafili jednak wykorzystać. A, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, udowodnił Lorenzo Insigne, który zakończył swój odważny rajd celnym strzałem z linii pola karnego.

Po przerwie posypały się żółte kartki, a kiedy gra się już uspokoiła do głosu doszedł Gonzalo Higuain. Argentyńczyk podwyższył prowadznie gospodarzy, wykorzystując sytuację sam na sam z Gianluigim Buffonem. Na odpowiedź mistrzów Włoch nie trzeba było długo czekać. Już po kilkudziesięciu sekundach kontaktowego gola zdobył Mario Lemina. Na grające dzisiaj odpowiedzialnie Napoli było to jednak za mało i to podopieczni Maurizio Sarriego cieszyli się z kompletu punktów.

Roma vs CarpiZ fantastycznej strony zaprezentowali się piłkarze AS Romy, w barwach której zabrakło pauzującego w skutek kontuzji Wojciecha Szczęsnego. Drużyna z Wiecznego Miasta już po 30. minutach gry prowadziła z beniaminkiem, Carpi, aż 3:0. Bramki dla rzymian zdobywali odpowiednio: Konstantinos Manolas, Miralem Pjanić oraz Gervinho. Jeszcze przed przerwą na 1:3 trafił Marco Borriello, ale już po wyjściu z szatni na boisku dzielili i rządzili gospodarze, którzy zwiększyli swoja przewagę o kolejne dwa trafienia. Piłkę w bramce, strzeżonej przez Żeljko Brkicia, umieścili Mohamed Salah oraz Lucas Digne. Szanse na zmniejszenie wymiaru porażki miał Ryder Matos, ale nie wykorzystał on „jedenastki”, podyktowanej za faul Maicona.