Serie A. Napoli i Juventus uciekają; potknięcia Fiorentiny i Interu

Juventus Turyn i SSC Napoli to zespoły, które prawdopodobnie pomiędzy sobą rozstrzygną losy tytułu mistrzowskiego w lidze włoskiej. Obie drużyny zapisały na swoim koncie kolejne zwycięstwa, a ich przewaga nad resztą stawki jest już coraz większa. Punkty niespodziewanie straciły natomiast ACF Fiorentina oraz Inter Mediolan, remisując z dużo niżej notowanymi rywalami.

W spotkaniu rozpoczynającym 24. kolejkę Serie A ekipa Jakuba Błaszczykowskiego (całe 90 minut przesiedział na ławce rezerwowych) – Fiorentina – zaledwie zremisowała na wyjeździe z Bologną 1:1. Viola od 57. minuty grała w „10” po czerwonej kartce dla Matiasa Fernandeza. Mimo gry w osłabieniu, goście potrafili wyjść na prowadzenie po golu Federico Bernardeschiego. Długo jednak z niego się nie cieszyli, albowiem kilka chwil później wyrównał Emanuele Giaccherini.

Verona vs InterRównież ekipy z Mediolanu podzieliły się punktami. Inter na wyjeździe podejmował pewnego kandydata do spadku – Hellas Verona. Zespół Pawła Wszołka prowadził po godzinie gry 3:1, lecz Mauro Icardi i Ivan Perisić zdołali wydrzeć gospodarzom wydawało się pewne zwycięstwo. Wszołek wybiegł na boisko w wyjściowej „11” i został  zmieniony pod koniec meczu. Polak wpisał się do protokołu sędziowskiego, otrzymując żółtą kartkę jeszcze w pierwszej części spotkania. Milan z kolei przegrywał z Udinese Calcio do 48. minuty 0:1. Wtedy to szybką kontrę gospodarzy pewnym strzałem na gola zamienił M’Baye Niang.

Napoli - CarpiWiele problemów Juventusowi Turyn sprawili gracze Frosinone Calcio. Beniaminek rozgrywek, zajmujący przedostatnią lokatę w tabeli, dzielnie wytrzymywał napór Starej Damy aż do 73. minuty. Wówczas Nicola Leali został pokonany przez Juana Cuadrado. Kropkę nad „i” w doliczonym czasie gry postawił Paulo Dybala. Tym samym mistrzowie Włoch odnieśli czternaste ligowe zwycięstwo z rzędu. Z kompletu punktów cieszyło się także Napoli, które po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym przez Gonzalo Higuaina pokonało przed własną publicznością Carpi 1:0.

Powodów do zadowolenia nie mają kibice zespołu Kamila Glika. Torino na własnym boisku uległo Chievo Veronie 1:2. Zawodnicy Giampiero Ventury przeżywają ogromny kryzys – już od pięciu kolejek nie potrafią zanotować ligowego zwycięstwa.

W przedostatnim spotkaniu 24. kolejki Serie A Empoli z Piotrem Zielińskim i Łukaszem Skorupskim w składzie bezbramkowo zremisowało z Atalantą Bergamo. Bardzo dobre zawody rozegrał zwłaszcza ten drugi, który swoimi ofiarnymi interwencjami uratował gości przed utratą gola.

Roma-SampdoriaKonfrontacja AS Romy Wojciecha Szczęsnego z Sampdorią Genuą zakończyło się zwycięstwem Giallorossich 2:1. Gracze ze stolicy Włoch przez cały mecz kontrolowali przebieg gry, lecz w 57. minucie przytrafiła im się chwila dekoncentracji. Wtedy to, po uderzeniu jednego z zawodników gości, futbolówka odbiła się od Miralema Pjanicia i wpadła do bramki obok zdezorientowanego Szczęsnego.

Po 24. rozegranych kolejkach liderem rozgrywek wciąż pozostaje Napoli, które utrzymało dwupunktową przewagę nad Juventusem. Fiorentina i Inter mimo, iż straciły punkty, zachowały kolejno trzecią oraz czwartą pozycję w tabeli. Goni ich Roma, która do Fiołków traci już tylko dwa oczka.