Serie A. Milan rządzi w Mediolanie, De Jong bohaterem!

Piłkarze AC Milan pokonali Inter Mediolan 1:0 w meczu 36. kolejki ligi włoskiej. Podopieczni Clarence’a Seedorfa pokonali w lidze swoich rywali zza miedzy po raz pierwszy od 2012 roku. Dzięki temu triumfowi Rossoneri zachowali szansę na zakwalifikowanie się do rozgrywek Ligi Europejskiej.

Dzisiejsze stracie Milanu z Interem było 160. meczem derbowym tych dwóch zespołów w rozgrywkach ligowych. Statystyki przemawiały na korzyść podopiecznych Waltera Mazzariego, którzy z ostatnich pięciu konfrontacji pomiędzy tymi ekipami wygrali aż cztery i jedno zremisowali. Również miejsca w tabeli obu drużyn wskazywały na to, iż w lepszej dyspozycji znajdują się gracze Nerazzurrich.

Pierwsza połowa spotkania z pewnością nie zapadnie w pamięci kibiców zgromadzonych na San Siro. Obie ekipy nie stworzyły zbyt wielu sytuacji do zdobycia bramki. Bliżsi zdobycia gola byli gracze Milanu. Po strzale Brazylijczyka Kaki piłka trafiła jednak tylko w poprzeczkę bramki Interu. Pierwsze 45 minut zakończyło się wynikiem bezbramkowym.

W drugiej części gry przewagę zyskali piłkarze Seedorfa. Starania Rossonerich o zdobycie gola przyniosły skutek w 65. minucie gry. Z rzutu wolnego zacentrował Mario Balotelli, a najlepiej pod bramką przeciwnika zachował się Nigel De Jong, który strzałem głową pokonał Samira Handanovicia. Po stracie bramki podopieczni Waltera Mazzariego ruszyli do ataku, jednak nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy przeciwnika. Do końca meczu kibice nie zobaczyli już więcej trafień. AC Milan pokonał Inter Mediolan 1:0 i awansował na 8. miejsce w tabeli Serie A. Ma na koncie 54 punkty i traci tylko trzy oczka do ich dzisiejszego rywala, który w rozgrywkach zajmuje 5. lokatę, dającą awans do Ligi Europejskiej.

AC Milan – Inter Mediolan 1:0 (0:0)
Bramki: de Jong 65′
Milan: Abbiati – De Sciglio, Rami, Mexes, Constant (85′ Abate) – de Jong, Montolivo – Taarabt, Kaka (76′ Pazzini), Poli (72′ Muntari) – Balotelli.
Inter: Handanović – Ranocchia, Samuel, Rolando – Jonathan (78′ Alvarez), Hernanes, Cambiasso (70′ Guarin), Kovacić, Nagatomo – Palacio, Icardi (82′ Milito).