Serie A. Kolejne mistrzostwo na horyzoncie Starej Damy

W ostatnim spotkaniu 26. kolejki Serie A Juventus Turyn podejmował na swoim stadionie broniących się przed spadkiem piłkarzy US Sassuolo. Aktualni (i przyszli?) mistrzowie Włoch ostatecznie wygrali 1:0, ta viktoria nie przyszła im jednak łatwo.

Podopiecznie Massimiliano Allegriego do tego pojedynku przystępowali bez takich piłkarzy w składzie jak: Gianluigi Buffon, Andrea Pirlo i Martin Caceres. Ten pierwszy zmaga się z przeziębieniem, a dwaj pozostali leczą kontuzję. Po prawie roku nieobecności, spowodowanej kontuzją, do składu meczowego wrócił za to Andrea Barzagli. Doświadczony obrońca pojawił się nawet na murawie w 87. minucie spotkania.

Pierwsza połowa tego spotkania przebiegała jak wiele innych meczy na Półwyspie Apenińskim. Z murawy wiało nudą, obie jedenastki skupiały się raczej na bronieniu, nie przejmując się możliwością gry ofensywnej. Wyróżniał się jedynie Carlos Tevez, który w pojedynkę próbował troszkę zagrozić obronie gości. Największe zagrożenie dla bramki strzeżonej przez Andrei Consigliego Argentyńczyk stworzył w 20 min, kiedy piłka po jego strzale nieznacznie minęła cel.

W drugiej połowie gracze Juventusu z każdą upływającą minutą napierali coraz bardziej. Swoich sił próbowali Paul Pogba, Leonardo Bonucci i Fernando Llorente, ale z ich strzałami problemów nie miał golkiper Sassuolo. Najbliżej osiągnięcia celu był Alvaro Morata, któremu w 62. minucie w ostatniej chwili przeszkodził Francesco Acerbi.

Kiedy kibice zgromadzenie na Stadionie Olimpijskim w Turynie już zaczęli wątpić w kolejne trzy punkty swoich ulubieńców błysnął Pogba. Młody Francuz w 82. minucie idealnie przymierzył z ok. 20 metrów uderzając piłkę z powietrza. Ku rozpaczy dzielnie walczących o remis piłkarzy gości, futbolówka zatrzepotała w siatce ich bramki. Zdobywcy bramki humor zepsuła tylko żółta kartka, którą obejrzał chwilę przed trafieniem. Oznacza ona, że reprezentant Trójkolorowych nie wystąpi w następnym spotkaniu ligowym, które Juve rozegra z Palermo.

Wygrana podopiecznych Allegriego w dzisiejszym spotkaniu oznacza, że nad drugą w tabeli Romą powiększyli oni swoją przewagę do 11 punktów. Droga do obrony Scudetto przed Starą Damą wydaję się nie mieć żadnych przeszkód.