Serie A: Juventus szczęśliwie remisuje w Rzymie

Juventus nie wygrał po raz 13. z rzędu! Bianconeri, którzy od 24. minuty musieli grać w osłabieniu, mieli sporo szczęścia, że nie polegli w Rzymie z Lazio.

Mistrzowie Włoch zjawili się na Stadio Olimpico w Rzymie po raz drugi w ciągu ostatnich pięciu dni. We wtorek przegrali 0:1 z AS Romą w ćwierćfinale Pucharu Włoch, ale wówczas w przeciwieństwie do spotkania z Lazio nie wystąpili w najsilniejszym zestawieniu.

Do akcji mającej ogromne znaczenie dla losów całego spotkania doszło w 24. minucie. Wówczas kapitalnym, prostopadłym podaniem, Abdoulay Konko znalazł w polu karnym Miroslava Klosego, a Niemca na murawę powalił Gianluigi Buffon. Rzut karny nie podlegał w tej sytuacji dyskusji, ale wydaje się, że arbiter nie musiał równocześnie wyrzucać golkipera Juventusu z boiska. Jedenastkę pewnie wykorzystał Antonio Candreva i stało się jasne, że Bianconerim niełatwo będzie przedłużyć serię wygranych meczów w Serie A.

W 36. minucie groźny strzał oddał Fernando Liorente, jednak Etrit Berisha nie dał się zaskoczyć. Po godzinie gry górą był Hiszpan, którego strzału głową po centrze Stephana Lichtsteinera nie obroniłby żaden bramkarz.

Końcowe fragmenty meczu należały do Biancocelestich, którzy byli zdecydowanie bliżej odniesienia zwycięstwa. W 76. minucie bohaterem „Juve” został Marco Storari, który w sobie tylko znany sposób zbił na poprzeczkę piłkę po strzale głową Klosego. Fani Lazio widzieli już futbolówkę w siatce! „Piłkę meczową” dla Rzymian miał również rezerwowy Balde Diao Keita. 18-latek zdecydował się na strzał z linii pola karnego, po którym piłka zatrzymała się na słupku bramki Bianconerich i wróciła na boiska.

Turyńczycy nie rozegrali w Wiecznym Mieście najlepszych zawodów i mogą być zadowoleni, że wywalczyli jeden punkt. W 22. serii gier ekipę Antonio Conte czeka kolejny niełatwy mecz – klasyk z Interem Mediolan.

Lazio Rzym – Juventus Turyn 1:1 (1:0)
1:0 – Candreva (k.) 27′
1:1 – Llorente 60′

W innym spotkaniu Serie A, SSC Napoli aż do 88. minuty przegrywało na własnym terenie z jednym z najsłabszych zespołów Serie A. Ostatecznie pojedynek z Chievo Werona zakończył się podziałem punktów.

Azzurri w 20. kolejce wypuścili z rąk dwa „oczka”, tracąc w 90. minucie gola w pojedynku z Bolonią (2:2). Wcześniej neapolitańczycy potknęli się m.in. w potyczkach z Parmą (0:1) i Cagliari (1:1).

Jeśli w niedzielę AS Roma pokona Hellas Werona, będzie wyprzedzać SSC aż o 6 „oczek”.

Warto odnotować, że w 56. minucie na placu gry pojawił się pozyskany z Hellasu Brazylijczyk Jorginho, który tym samym zadebiutował w oficjalnym spotkaniu Napoli.

SSC Napoli – Chievo Werona 1:1 (0:1)
0:1 – Sardo 18′
1:1 – Albiol 88′