Serie A. Juventus spędzi święta w fotelu lidera

Juventus Turyn pewnie wygrał z Cagliari 3:1 w meczu inaugurującym 16. kolejkę Serie A. Bramki dla mistrza Włoch zdobyli Carlos Tevez, Arturo Vidal i Fernardo Llorente. Honorowe trafienie dla gospodarzy strzałem głową zaliczył Luca Rosettini.

Cagliari vs JuventusOd pierwszych minut Juventus Turyn przystąpił do zdecydowanej ofensywy. W efekcie już w 3. minucie Carlos Tevez dorwał piłkę i pewnym strzałem w lewy, dolny róg pokonał bezradnie interweniującego Alessio Cragno. Mistrzowie Włoch po szybko uzyskanym prowadzeniu szukali szansy na zadanie kolejnego ciosu. W 15. minucie, kiedy Arturo Vidal przymierzył zza pola karnego tuż przy prawym słupku, futbolówka ponownie zatrzepotała w siatce rywali. W ataku Cagliari najbardziej aktywny był Andrea Cossu. Włoch kilkukrotnie zdołał wywalczyć korner, jednak stałe fragmenty gry nie były dla miejscowych złotym środkiem do zdobycia bramki. W pierwszej połowie liderujący piłkarze z Turynu nie pozwolili rywalom na kontaktowe trafienie.

Cagliari vs JuventusNa początku drugich czterdziestu pięciu minut swoją szansę miał Albin Ekdal. Cagliari nie zamierzało poddać się bez walki. Mimo prawdziwego oblężenia w szesnastce Gianluigiego Buffona, to pikarze Massimiliano Allegriego cieszyli się z kolejnego gola. W 50. minucie  Fernardo Llorente, stojąc tyłem do bramki 20-letniego Alessio Cragno, zdobył bramkę. Hiszpan znajdował się w trudnej sytuacji, gdyż tuż za plecami miał jeszcze stopera gospodarzy. Podopieczni Zdenka Zemana rozpoczęli kolejny szturm. Przyniosło to skutek w 65. minucie, kiedy Buffona pokonał Luca Rosettini. Następnie swoich sił po raz kolejny próbowali Carlos Tevez z Juve i Danilo Avelar – gracz Cagliari. Ich zagrania nie wpłynęły już jednak na wynik.

Stara Dama umocniła się na prowadzeniu w tabeli włoskiej Serie A. Cagliari znajduje się na 18. miejscu, tracąc do 17. lokaty – ostatniej gwarantującej utrzymanie – zaledwie punkt.