Serie A: Inter na deskach w derby d’Italia!

Juventus Turyn pokonał w meczu 22. kolejki Serie A Inter Mediolan 3:1. Bramki dla Starej Damy zdobyli Stephan Lichtsteiner, Giorgio Chiellini i Arturo Vidal. Goście odpowiedzieli jedynie honorowym trafieniem Rolando.

Choć podopieczni Waltera Mazzarriego do europejskiej czołówki już nie należą, w krajowych rozgrywkach pozostają groźni dla najlepszych. Dziś tego nie udowodnili ponosząc sromotną porażkę z mistrzami Włoch.

Pierwszą stuprocentową sytuację gospodarze mieli już w 3. minucie. Oko w oko z Handanoviciem stanął Carlos Tevez. Słoweniec obronił dwa strzały argentyńskiego snajpera, a kolejna dobitka Chielliniego okazała się niecelna. Inter nie myślał tylko o obronie. Nerazzurri próbowali grać atakiem pozycyjnym, a w 10. minucie świetne podanie do wybiegającego na czystą pozycję Rodrigo Palacio przeciął Barzagli. 15. minuta to popis umiejętności Andrei Pirlo. Włoch kapitalnym podaniem z głębi pola wypatrzył wbiegającego Lichtsteinera. Szwajcar uprzedził obrońców i głową pokonał bezradnego Handanovicia. Tuż przed końcem pierwszej połowy Inter stworzył najgroźniejszą okazję do zdobycia gola. Po szybkim kontrataku Mateo Kovacić wyłożył piłkę Palacio, jednak ten przeniósł futbolówkę nad poprzeczką bramki Storariego.

Drugą odsłonę spotkania od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze. Po rzucie rożnym piłkę przejął Pogba. Francuz dograł do Chielliniego, który silnym strzałem nie dał szans słoweńskiemu golkiperowi gości. 55. minuta przyniosła ofensywną zmianę w Interze. Na boisku w miejsce Zdravko Kuzmanovicia pojawił się legendarny Diego Milito. Chwilę później było już 3:0. Llorente wyłożył piłkę Pogbie. Uderzenie Francuza zdołał odbić Handanović, jednak przy dobitce Vidala był już bezradny. Goście zdołali odpowiedzieć w 72. minucie. Po rzucie rożnym w polu karnym Juventusu dobrze zachował się Rolando. Portugalczyk oddał niesygnalizowany strzał w długi róg bramki. Zasłonięty Storari nie zdołał skutecznie interweniować. Nerazzurri próbowali pójść za ciosem. 5 minut przed końcem w dogodnej sytuacji po podaniu D’Ambrosio znalazł się Palacio, jednak i tym razem uderzył niecelnie. Doliczony czas gry to pokaz umiejętności Handanovicia. Słoweniec z trudem sparował piłkę po groźnym strzale Mirko Vucinicia.

Derby d’Italia padły ostatecznie łupem Starej Damy. Mistrzowie Włoch pewnie zwyciężyli 3:1 i w dalszym ciągu zajmują fotel lidera włoskiej Serie A.

Juventus Turyn – Inter Mediolan 3:1
S. Lichtsteiner 15’ G. Chiellini 47’ A. Vidal 55’ – Rolando 71’

Juventus: Marco Storari – Leonardo Bonucci, Andrea Barzagli (63′ Martin Caceres), Giorgio Chiellini – Stephan Lichtsteiner (82′ Mauricio Isla), Arturo Vidal, Andrea Pirlo, Paul Pogba, Kwadwo Asamoah – Carlos Tevez, Fernando Llorente (86′ Mirko Vucinić)

Inter: Samir Handanović – Hugo Campagnaro, Rolando, Juan Jesus – Jonathan (58′ Danilo D’Ambrosio), Zdravko Kuzmanović (55′ Diego Milito), Mateo Kovacić (66′ Ruben Botta), Saphir Taider, Yuto Nagatomo, Ricardo Alvarez – Rodrigo Palacio