Serie A. Inter liderem; zwycięstwo Napoli

Inter Mediola zwyciężył z Frosinone Calcio aż 4:0 i zasiadł na fotelu lidera włoskiej Serie A. Kroku Nerazzurrim dotrzymali piłkarze SSC Napoli, którzy pokonali Hellas Verona 2:0. Punkty zgubiły ekipy ACF Fiorentiny (2:2 z Empoli) oraz US Sassuolo (1:2 z Genoa CFC).

Inter-Frosinone Podopieczni Roberta Manciniego nie błyszczeli do tej pory skutecznością – w dwunastu kolejkach strzelili zaledwie dwanaście bramek. Tym razem rozbili swojego rywala – Frosinone – aż 4:0. Festiwal strzelecki rozpoczął Jonathan Biabiany. Francuz wbił piłkę do siatki po tym, jak niepewnie interweniował golkiper gości Nicola Leali. Po przerwie po asyście Adema Ljajicia gola zdobył Mauro Icardi, dla którego była to czwarta bramka w obecnym sezonie. W końcówce do siatki trafili jeszcze Jeison Murillo i Marcelo Brozović, dzięki czemu Inter mógł cieszyć się z okazałego zwycięstwa.

Verona vs NapoliZa plecy nowego lidera wskoczyli piłkarze Napoli. Zawodnicy Maurizio Sarriego pewnie pokonali na wyjeździe Hellas Verona 2:0. Kibice gości mogli cieszyć się z kompletu punktów, choć długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero w 67. minucie Marek Hamsik zagrał do Lorenzo Insigne, a ten mierzonym strzałem z kilkunastu metrów pokonał Rafaela. Wynik spotkania ustalił Gonzalo Higuain. Lider klasyfikacji strzelców ma na swoim koncie już dzisięć trafień. W 69. minucie na boisku pojawił się Paweł Wszołek.

AC Fiorentina vs Empoli FCZe zwycięstwa mógł w końcu cieszyć się Kamil Glik. Jego Torino skromnie pokonało Atalantę Bergamo 1:0 i przerwało serię sześciu spotkań bez zwycięstwa. Gola na wagę trzech punktów w 52. minucie zdobył Cesare Bovo. Całe spotkanie w barwach Empoli rozegrali Piotr Zieliński oraz Łukasz Skorupski. Ich drużyna prowadziła z Fiorentiną ( w kadrze meczowej nie znalazł się kontuzjowany Jakub Błaszczykowski) 2:0, jednak po dwóch trafieniach Nikoli Kalinicia starcie zakończyło się remisem. Z ławki rezerwowych nie podniósł się dzisiaj Kamil Wilczek, a jego Carpi FC uległo Chievo Verona 1:2.