Serie A: Hit dla Napoli

W szlagierze 23 kolejki Serie A Napoli pewnie pokonało Milan 3:1. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Gonzalo Higuain.

Już w 4 minucie meczu gospodarze zmarnowali świetna okazję – Higuain wycofał piłkę w polu karnym do Hamsika, który w bardzo dogodnej sytuacji przestrzelił.

Kilka minut później Milan objął prowadzenie. Adel Taarabt przebiegł z piłką pół boiska i przymierzył na dalszy słupek. Cudowna akcja marokańskiego pomocnika Rossonerich.

W 11 minucie Napoli odpowiedziało! Gokhan Inler uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od nogi De Jonga i wpadła do bramki.

Chwile później Higuain po indywidualnej akcji był bardzo blisko zdobycia bramki. Kontratak Milanu był natychmiastowy ale Reina po uderzeniu Balotellego zza pola karnego pokazał klasę.

W 24 minucie Mertens oddał strzał z 25 metrów jednak Abbiatti był na miejscu i sparował piłkę w boczną strefę boiska. Za chwilę dwie świetne okazje miał Hamsik, którego najpierw strzał po ziemi obronił Abbiatti a nastepnie Słowak nie potrafił wykończyć akcji.

W 56 minucie Napoli objęło prowadzenie – Inler dograł wprost na głowę Higuaina, Argentyńczyk z najbliższej odległości pokonał Abiattiego. Kilka minut później Napoli przeprowadziło niemal identyczną akcję jednak Higuain tym razem nie trafił w piłkę.

Napoli w 82 minucie podwyższyło wynik spotkania! Callejon w polu karnym zagrał po linii do Higuaina, który pokonał z bliskiej odległości bramkarza Milanu. Napoli – Milan 3:1!
Napoli zajmuje trzecie miejsce w Serie A natomiast Milan jest dziesiąty.

Napoli – Milan 3:1