Serie A. Higuain show w Neapolu

Napoli pokonało na własnym stadionie Lazio Rzym 4:2 w spotkaniu 33. kolejki ligi włoskiej. Bohaterem meczu został Argentyńczyk Gonzalo Higuain, który zaliczył klasycznego hat tricka.

Gospodarze tego pojedynku po 32. seriach spotkań Serie A zajmowali trzecią lokatę w tabeli, dającą prawo gry w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Podopieczni Rafaela Beniteza nie mają już raczej szans na wyższe miejsce, więc mogli się skupić na obronie obecnej pozycji w lidze. Zespół ze stolicy Włoch musiał wygrać, aby zachować szanse na walkę o miejsce w Lidze Europy.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyli goście. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Senad Lulić. Napoli udało się wyrównać jeszcze przed przerwą. Ładnym uderzeniem bramkarza rywali pokonał Dries Mertens.

Druga połowa rozpoczęła się źle dla ekipy z Wiecznego Miasta. W 48. minucie czerwony kartonik ujrzał Lorik Cana. Chwilę potem rzut karny bezbłędnie egzekwował Higuain, rozpoczynając swój koncert gry w tym meczu. Były napastnik Realu Madryt zdobył jeszcze dwie bramki: w 67. oraz w 90. minucie gry. Lazio stać było jedynie na trafienie Ogenyi’ego Onaziego. Ostatecznie Napoli pokonało rzymian 4:2.

Podopieczni trenera Beniteza umocnili się na trzecim miejscu w tabeli Serie A. Drużyna z Neapolu ma 67 punktów i o 9 punktów wyprzedza czwartą w rozgrywkach Fiorentinę. Zespół ze stolicy Włoch ma na koncie 48 punktów i plasuje się na ósmej lokacie w lidze włoskiej.

SSC Napoli – Lazio Rzym 4:2 (1:1)

Bramki: Mertens (41.), Higuain (50. – karny, 67., 90.)- Lulić (21.), Onazi (82.)

Napoli: Reina – Henrique, Britos, Albiol (46. Fernandez), Ghoulam – Behrami, Jorginho (83. Mesto) – Mertens (65. Callejon), Pandew, Insigne – Higuain

Lazio: Berisha – Ciani, Cana, Radu – Konko, Onazi, Ledesma, Lulić (74. Cavanda) – Diakhite, Mauri (56. Postiga), Anderson (63. Novaretti)