Serie A. Derby Mediolanu dla Rossonerich; wysokie zwycięstwa Napoli i Juventusu

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 22. kolejki włoskiej Serie A piłkarze Milanu upokorzyli w derbach miasta Inter, zwyciężając 3:0. Po komplet punktów sięgnęły również: SSC Napoli oraz Juventus Turyn. Lider tabeli pokonał Empoli 5:1, natomiast Stara Dama wygrała z Chievo Verona 4:0.

Milan-InterW hicie 22. kolejki Serie A AC Milan pokonał w derbach Mediolanu Inter 3:0. Strzelaninę rozpoczął Alex w 35. minucie. Po zmianie stron zawodnicy Nerazzurrich mogli wyrównać, kiedy w 70. minucie arbiter wskazał na „wapno”. Mauro Icardi nie trafił jednak w światło bramki, co sprawiło, że Rossonerich nabrali wiatru w żagle i za sprawą Carlosa Bacci podwyższyli prowadzenie. Chwilę później było już 3:0. M’Baye Niang za pierwszym razem został zatrzymany przez golkipera Interu, jednak dobitka Francuza trafiła do siatki. Ostatecznie Milan wygrał i przybliżył się do czołówki Serie A (6. pozycja).

AS Roma vs FrosinoneW sobotni wieczór AS Roma – z Wojciechem Szczęsnym w bramce – pokonała Frosinone Calcio 3:1. Rzymianie prowadzenie zawdzięczają Radji Nainggolanowi, który leżąc w polu karnym zdołał pokonać Nicolę Lealiego. Chwilę później wyrównał Daniel Ciofani, wykorzystując błąd defensywy rywali. Po zmianie stron rządzili już tylko gospodarze, którzy dobili gości golami Stephana El Shaarawy’ego i Miralema Pjanicia. Co warte podkreślenia – dla zespołu z Wiecznego Miasta była to pierwsza ligowa wygrana w 2016 roku.

Chievo vs JuventusNiedzielna zmagania rozpoczął Juventus Turyn od wysokiego zwycięstwa nad Chievo Verona. Przed przerwą dwa gole gospodarzom wbił Alvaro Morata. Po zmianie stron do siatki Albano Bizzariego trafili jeszcze Alex Sandro i Paul Pogba, dla którego było to piąte trafienie w obecnym sezonie. Tym samym mistrzowie Włoch do dwunastu przedłużyli passę ligowych wygranych.

Genoa vs FiorentinaW spotkaniach Fiorentiny (Jakub Błaszczykowski) z Genoą i Torino  (Kamil Glik) z Hellasem Verona (Paweł Wszołek) padły bezbramkowe remisy. W tym drugim meczu wystąpił Paweł Wszołek, który zagrał od pierwszego gwizdka sędziego i został zmieniony w 80 minucie. Jakub Błaszczykowski cały pojedynek przesiedział na ławce rezerwowych, natomiast Kamil Glik z powodu zbyt dużej ilości żółtych kartek oglądał mecz z trybun.

Napoli vs EmpoliLider z Neapolu w konfrontacji z Empoli pokazał, że jest w znakomitej formie (5:1). Pięć razy z siatki futbolówkę musiał wyciągać polski golkiper – Łukasz Skorupski. Bezbarwne spotkanie rozegrał również Piotr Zieliński, który wyróżnił się jedynie zagraniem piłki ręką, przez co został ukarany żółtą kartką.

Po 22. rozegranych kolejkach ligowej tabeli nadal przewodzi Napoli. Podopieczni Maurizio Sarriego zachowali dwa punkty przewagi nad drugim Juventusem. Podium zamyka Fiorentina. Zaledwie punkt do Violi traci Inter Mediolan, który przeżywa ogromny kryzys (bez zwycięstwa w czterech ostatnich spotkaniach). Torino Kamila Glika pozostało z kolei na 11. miejscu.