Serie A. Czołówka nadal w gazie; Juve maszeruje do góry

Wszystkie czołowe zespoły włoskiej Serie A nie zwalniają tempa i pewnie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Swoje mecze w 12. kolejce wygrały: Fiorentina, Inter, Roma, Napoli i Sassuolo. Trzy punkty zgarnął także Juventus, który po fatalnym starcie goni najlepszych i odrabia straty.

Uc Sampdoria-Acf FiorentinaLiderem włoskiej ligi jest Fiorentina. Fiołki wygrały wyjazdowe spotkanie z Sampdorią 2:0. Tym razem w kadrze zespołu z Florencji zabrakło Jakuba Błaszczykowskiego. Mimo nieobecności Polaka jego drużyna poradziła sobie bardzo dobrze. Już w 10. minucie rzut karny na gola zamienił niezawodny Josip Ilicić. W drugiej połowie Słoweniec asystował przy bramce Nikoli Kalinicia, który ustalił wynik meczu. Pomocnik z łatwością wykończył akcję kolegów, kierując piłkę do siatki z zaledwie pięciu metrów.

AS Roma vs SS LazioOgromne powody do zadowolenia ma Wojciech Szczęsny i jego Roma. Rzymianie pokonali w derbach miasta Lazio i to oni do następnego starcia będą mogli wytykać rywalom porażkę. Swoje zrobił bramkarz reprezentacji Polski, który zachował czyste konto i jego koledzy. Edin Dzeko w 10. minucie wykorzystał rzut karny, a w drugiej połowie rezultat ustalił Gervinho. Iworyjczyk uciekł obrońcom i z siedmiu metrów strzałem w kierunku bliższego słupka nie dał szans bramkarzowi rywali.

Empoli FC vs Juventus FCPewne zwycięstwo nad Empoli odniósł Juventus, który powoli pnie się w górę tabeli. Choć Stara Dama niespodziewanie przegrywała po golu Massimo Maccarone, to jeszcze w pierwszej połowie nadrobiła straty z nawiązką. Strzelanie dla mistrzów Włoch rozpoczął Mario Mandzukić, który uprzedził golkipera gospodarzy i wślizgiem skierował piłkę do bramki. Chwilę później prowadznie swojej drużynie dał Patrice Evra, wykorzystując dokładną centrę Juana Caudrado z rzutu rożnego. Wynik w końcówce podwyższył jeszcze Paulo Dybala. Drużynie Empoli nie pomogli Polacy, którzy na boisku pojawili się od pierwszej minuty. Łukasz Skorupski rozegrał całe spotkanie, natomiast Piotr Zieliński został zmieniony w 86. minucie.

Serie A: Torino-InterZadowolony z postawy swoich kolegów i swojej w ostatnich meczach nie może być także Kamil Glik. Jego Torino uległo Interowi Mediolan 0:1. Glik do protokołu wpisał się ledwie żółtą kartką. Dla Byków to już szósta batalia bez zwycięstwa, podczas których zdobyły zaledwie dwa punkty.

W czołówce tabeli panuje ogromny ścisk. Wystarczy powiedzieć, że pomiędzy liderem rozgrywek, a czwartym w stawce Napoli różnica wynosi zaledwie dwa oczka. Na 7. pozycji znajduje się natomiast obrońca tytułu – Juventus. Podopieczni Massimiliano Allegriego do pierwszej Fiorentiny tracą obecnie aż dziewięć punktów.