Schalke górą w meczu odwiecznych rywali

W spotkaniu określanym jako derby Zagłębia Ruhry Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało 2:1 przed własną publicznością Borussię Dortmund. Ekipa z Gelsenkirchen w meczu 6. kolejki Bundesligi dopiero po raz drugi w tym sezonie ligowym zapisała na swoim koncie komplet punktów. Niewiele lepiej spisują się podopieczni Juergena Kloppa, któremu wyraźnie nie służy brak kilku kontuzjowanych zawodników.

Goście przystępowali do tego pojedynku osłabieni absencjami Marco Reusa, Kuby Błaszczykowskiego czy Ilkaya Guendogana. Na ławce rezerwowych zasiadł zaś Shinji Kagawa. W ekipie z Gelsenkirchen zabrakło zaś m.in. Juliana Draxlera oraz Benedikta Hoewedesa.

Pierwszą bramkę kibice na Veltins Arena zobaczyli już w 10. minucie. Po zagraniu z rzutu rożnego Joel Matip uwolnił się spod krycia Matsa Hummelsa i strzałem głową pokonał Romana Weidenfellera. Kilkanaście minut później Schalke prowadziło już 2:0. Tym razem dużą zasługę przy tym trafieniu mieli obrońcy Borussi, którzy nie potrafili wybić piłki z własnego pola karnego. Z prezentu skorzystał Eric- Maxim Choupo- Moting. Dortmundczycy zdołali odpowiedzieć bramką kontaktową już trzy minuty później. Adrian Ramos dograł do Pierre-Emericka Aubameyanga, a ten pokonał golkipera gospodarzy uderzeniem z 10 metrów. Więcej bramek do przerwy już nie padło.

Niestety w drugiej połowie tempo gry siadło. Lepsze wrażenie sprawiali podopieczni Juergena Kloppa, jednak nie miało to przełożenia na tworzenie sobie okazji bramkowych. Dobrze na przedpolu prezentował się stojący między słupkami ekipy z Gelsenkirchen Ralf Faehrmann, który skutecznie uniemożliwiał dojście do podań napastnikom rywala. Schalke szukało okazji w kontratakach i dużo nie brakowało, a Weidenfeller zostałby pokonany po raz trzeci. Tym razem jednak bramkarz Borussi zdołał obronić strzał Klaasa- Jana Huntelaara w końcowych minutach meczu.

Drużyna z Gelsenkirchen dzięki dzisiejszemu zwycięstwu w 167. derbach Zagłębia Ruhry awansowała na 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 8 punktów. Borussia z 7 punktami zajmuje 9. pozycję w rozgrywkach.

Schalke 04 Gelsenkirchen – Borussia Dortmund 2:1 (2:1)

Bramki: Matip 10′, Choupo-Moting 23′ – Aubameyang 26′

Składy:

Schalke: Faehrmann – Uchida, Neustaedter, Matip, Aogo – Hoeger (79′ Ayhan), Boateng (71′ Fuchs) – Sam (37′ Clemens), Meyer, Choupo-Moting – Huntelaar.

Borussia: Weidenfeller – Piszczek, Subotić, Hummels (80′ Sokratis), Durm – Aubameyang, Bender, Ginter, Grosskreutz (69′ Jojić) – Ramos, Immobile (57′ Kagawa).