Rewanż za finał mundialu udany! Argentyna lepsza od Niemiec!

W towarzyskim meczu, będącym rewanżem za finał piłkarskich mistrzostw świata, reprezentacja Niemiec uległa w Dusseldorfie Argentyńczykom 2:4. W obecności kibiców z drużyną rozstało się trzech podopiecznych Joachima Loewa. Bohaterem meczu był Angel di Maria, który zanotował trzy asysty i raz sam wpisał się na listę strzelców.

Przed meczem uroczyście pożegnano Miroslava Klose, Philippa Lahma oraz Pera Mertesackera, którzy zakończyli grę w seniorskiej reprezentacji Niemiec. Na boisku od pierwszych minut panował wyraźnie towarzyski klimat. Zawodnikom brakowało determinacji, a liczne błędy przyczyniły się do dużej liczby goli. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Sergio Aguero, który wykorzystał cudowne podanie Angela di Marii. Nowy nabytek Manchesteru United zagrał zewnętrzną częścią stopy, co dodało trafieniu jego kolegi wyjątkowej urody. Jeszcze przed przerwą prowadzenie przyjezdnych podwyższył Erik Lamela. Kolejną asystę zanotował na swoim koncie di Maria, który po rajdzie prawą stroną boiska zdołał popisać się precyzyjnym dośrodkowaniem na 12. metr.

W drugiej połowie Albicelestes kontynuowali świetną grę ofensywną. Najpierw niezdecydowanie wprowadzonego po przerwie Weidenfellera wykorzystał Federico Fernandez, który głową z najbliższej odległości pokonał golkipera Borussii. W 50. minucie gola nareszcie zdobył Angel di Maria. Zawodnik United otrzymał podanie na wolne pole i stanął oko w oko z niemieckim bramkarzem. Argentyńczyk w pięknym stylu, delikatnym lobem skierował futbolówkę do siatki. Chwilę później nareszcie odpowiedzieli mistrzowie świata. Bierność obrońców wykorzystał Andre Schuerrle, którego strzał najpierw obronił Sergio Romero. Obrońcy Gerardo Martino pozostawili piłkarzowi Chelsea dużo swobody, co ten wykorzystał precyzyjną dobitką. Rozmiary porażki na kwadrans przed końcem zmniejszyło trafienie Mario Goetzego. Uderzenie pomocnika Bayernu odbiło się jeszcze od Fernandeza i zaskoczyło bezradnego bramkarza wicemistrzów globu.

Przypomnijmy, że w finale brazylijskiego mundialu lepsi okazali się Niemcy, którym upragniony tytuł dała bramka strzelona w dogrywce.

Niemcy – Argentyna 2:4 (0:2)
A. Schuerrle 52’ M. Goetze 78’ – S. Aguero 20’ E. Lamela 40’ F. Fernandez 47’ A. di Maria 50’

Niemcy: Neuer (46’ Weidenfeller) – Grosskreutz, Ginter, Hoewedes (77’ Ruediger), Durm – Kroos (71’ Rudy), Kramer – Schuerrle (57’ Mueller), Draxler (33’ Podolski), Reus – Gomez (57’ Goetze).

Argentyna: Romero (80’ Andujar) – Zabaleta (77’ Campagnaro), Demichelis, F. Fernandez, Rojo – Biglia, Mascherano – Lamela (68’ Gago), di Maria (86’ Alvarez), Perez (46’ A. Fernandez) – Aguero (84’ Gaitan).