Real zakrólował w Monachium! Los Blancos pierwszym finalistą Ligi Mistrzów!

Real Madryt pokonał w Monachium Bayern 4:0 w półfinale piłkarskiej Ligi Mistrzów. Królewscy po jednobramkowym zwycięstwie na Santiago Bernabeu, 24 maja zagrają o najważniejsze, klubowe trofeum w Europie. Gole dla Los Blancos zdobyli Sergio Ramos i Cristiano Ronaldo.

Dotychczas obie drużyny w półfinale Champions League mierzyły się ze sobą pięciokrotnie. Aż cztery razy szalę zwycięstwa przechylali na swoją stronę Bawarczycy. Królewscy triumfowali tylko raz, w 2000 roku. Dziś podopieczni Carlo Ancelottiego pokazali klasę. Mistrzowie Niemiec zostali ośmieszeni przed własną publicznością, nie potrafiąc nawiązać walki z rozpędzonymi piłkarzami z Madrytu.

Od początku mecz toczył się w szybkim tempie. Bayern choć przeważał, nie potrafił stworzyć sobie dogodnych sytuacji do zdobycia gola. W 9. minucie pierwszą doskonałą okazję miał Real. Po błędzie Neuera futbolówkę na 35. metrze przejął Gareth Bale, jednak nie zdołał jej umieścić w pustej bramce gospodarzy. Po chwili Królewscy znacznie przybliżyli się do awansu do finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Po dośrodkowaniu Modricia z rzutu rożnego, piłkę w siatce Bayernu umieścił głową niepilnowany Sergio Ramos. W tej chwili podopieczni Guardioli do awansu potrzebowali aż trzech trafień. W 20. minucie kolejne uderzenie zadali Los Blancos. Tym razem z narożnika boiska centrował Angel Di Maria, a swoją drugą bramkę zdobył Ramos. Mistrzowie Niemiec grali ambitnie, jednak nie potrafili stworzyć zagrożenia w polu karnym Ikera Casillasa. Jeszcze przed przerwą nokautujący cios zadał Niemcom Cristiano Ronaldo. Portugalczyk wykończył wzorową kontrę wyprowadzoną przez Benzeme i Bale’a. Trzy minuty później powinno być 4:0 dla gości. Po raz kolejny futbolówkę niedokładnie wybił Neuer. Ta znalazła się pod nogami Ronaldo, który natychmiast uderzył na pustą bramkę gospodarzy. Piłka po odbiciu się od ziemi, przeleciała tuż nad poprzeczką. W 38. minucie za faul przed polem karnym żółtą kartką ukarany został Xabi Alonso. Kara nie pozwoli Hiszpanowi zagrać w finale Champions League.

Joseph Guardiola nie zamierzał wątpić w swoich piłkarzy. W drugiej odsłonie desygnował na murawę wszystkich z wyjątkiem Mario Mandzukicia. Za Chorwata na murawie pojawił się Javi Martinez. Zawodnicy Bayernu wciąż wymieniali dziesiątki podań, jednak w żaden sposób nie potrafili przebić się pod bramkę Casillasa. W kolejnym kwadransie mistrzowie Niemiec zaczęli wybudzać się z głębokiego snu. Strzały Robbena, Ribery’ego, czy Kroosa nie znalazły jednak drogi do siatki Królewskich. Szkoleniowiec Bayernu przeprowadzał kolejne zmiany. W miejsce Muellera i Ribery’ego na boisku pojawili się Claudio Pizarro i Mario Goetze. W 75. minucie Carlo Ancelotti zdecydował, że nie zamierza ryzykować występu w finale Sergio Ramosa. Za Hiszpana na murawie zameldował się Raphael Varane. Piłkarze Guardioli wciąż próbowali, jednak drogi do bramki Casillasa nie potrafili znaleźć Goetze i Kroos. Ostatnie minuty przyniosły szesnastego gola Cristiano Ronaldo w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. W 89. minucie Portugalczyk ustawił piłkę na 24. metrze i strzałem pod murem zaskoczył zdezorientowanego Neuera. Królewscy ostatecznie ośmieszyli Bayern w Monachium, wygrywając 4:0 w Niemczech i 5:0 w dwumeczu. Rywalem Realu w finale będzie Chelsea bądź Atletico Madryt. Ich mecz zostanie rozegrany jutro o godz. 20.45.

Bayern Monachium – Real Madryt 0:4 (0:3)
– S. Ramos 16’ 20’ C. Ronaldo 34’ 90’

Bayern: Neuer – Lahm, Boateng, Dante, Alaba – Kroos, Schweinsteiger, Robben, Mueller (72’ Pizarro), Ribery (72’ Goetze) – Mandzukić (46’ Martinez)

Real: Casillas – Carvajal, Ramos (75’ Varane), Pepe, Coentrao – Modrić, Alonso, di Maria (84’ Casemiro) – Bale, Benzema (80’ Isco), Ronaldo