Rajdowe MŚ. Wygrana Latvali, Kubica 34. w Rajdzie Finlandii

Reprezentant gospodarzy Jari-Matti Latvala (Volkswagen Polo-R) po raz drugi w karierze wygrał Rajd Finlandii i o 3,6 sekundy wyprzedził kolegę z zespołu i lidera klasyfikacji generalnej Sebastiena Ogiera. Robert Kubica został sklasyfikowany na 34. miejscu.

Trzecie miejsce zajął Brytyjczyk Kris Meeke (Citroen DS3), który metę przekroczył ze stratą 50,6 sekund do zwycięzcy. Kubica (Ford Fiesta WRC), który w piątek wpadł do rowu i poważnie uszkodził samochód, na kończącym zmagania odcinku Power Stage zajął ósme miejsce, dzięki czemu awansował na 34. pozycję. Kończący rywalizację tzw. Power Stage wygrał Ogier, za co otrzymał trzy dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej. Za drugie miejsce dwa oczka doliczono Latvali. W ósmej rundzie mistrzostw świata, z bazą w miejscowości Jyvaskyla, z pozostałych Polaków Aron Domżała i Przemysław Zawada (Citroen DS3 R3T) zajęli 40. miejsce, natomiast Szymon Kornicki i Przemysław Mazur (Ford Fiesta R2) zostali sklasyfikowani na 42. pozycji. W dotychczasowych 63 edycjach imprezy, nazywanej wcześniej Rajdem Tysiąca Jezior, 53 razy zwyciężali gospodarze. Najwięcej triumfów, po siedem, odnieśli Hannu Mikkola i Marcus Groenholm.