Rajd Dakar. Jakub Przygoński tuż za podium

Jakub Przygoński osiągnął najlepszy wynik w historii swoich startów w Rajdzie Dakar. Tegoroczną imprezę Polak zakończył na czwartym miejscu.

Na trasie z Pisco do Limy najszybszy był ubiegłoroczny triumfator Carlos Sainz. Straty pozostałych kierowców nie były duże. Drugi na mecie był Francuz Sebastien Loeb. Jakub Przygoński na dzisiejszym odcinku uzyskał piąty czas. Lider klasyfikacji generalnej Nasser Al-Attiyah nie ryzykował i dojechał dwunasty. Katarczyk już wcześniej mógł być pewny wygranej. W najtrudniejszym rajdzie na świecie zwyciężył po raz trzeci. W 2011 był kierowcą Volkswagena, w 2015 Mini. Teraz wywalczył pierwszy w historii tytuł dla Toyoty.

Tegoroczny Dakar na czwartej pozycji ukończył Jakub Przygoński. Błędów nie popełniał Sebastien Loeb, przez co Polak nie zdołał przegonić Francuza w końcowej klasyfikacji. To najwyższa lokata kierowcy Orlen Teamu w jego startach w Dakarze. Przed rokiem był piąty.

W zmaganiach motocyklistów na 16. lokacie wyścig ukończył Adam Tomiczek. Najlepsze miejsce w historii swoich startów odnotował Kamil Wiśniewski, który był szósty w zmaganiach quadów.