R. Lewandowski: Pewien niedosyt pozostał

Zadowolenie jest, choć pewien niedosyt pozostał. Włosi zbyt wielu klarownych sytuacji podbramkowych nie stworzyli, my za to je mieliśmy. […] Nie zapomnieliśmy, jak się gra w piłkę i tym meczem mam nadzieję, że będziemy potrafili pójść za ciosem zaznaczył po meczu z Włochami Robert Lewandowski.

Od remisu (1:1) z Włochami piłkarska reprezentacja Polski rozpoczęła rozgrywki Ligi Narodów [więcej tutaj]. Podział punktów z tak uznanym rywalem, co prawda będącym jednak od dłuższego czasu w sporym kryzysie, należy uznać za dobry wynik. Biało-czerwoni mogli nawet pokusić się o wygraną. Wszak jeszcze do 78. minuty prowadzili po ładnym strzale Piotra Zielińskiego i asyście Roberta Lewandowskiego.

Zadowolenie jest, choć pewien niedosyt pozostał. Włosi zbyt wielu klarownych sytuacji podbramkowych nie stworzyli, my za to je mieliśmy. Szkoda, że w pierwszej połowie nie udało się zdobyć jeszcze jednego gola. Z gry wyglądało to dużo lepiej, czuliśmy się też pewniej na boisku. Nie zapomnieliśmy, jak się gra w piłkę i tym meczem mam nadzieję, że będziemy potrafili pójść za ciosem. […] Przed nami nowy rozdział w kadrze. Oby przyszłość reprezentacji była równie owocna, jak ta sprzed mundialu – zaznaczył kapitan reprezentacji Polski.

W najbliższy wtorek (11 września) podopieczni trenera Jerzego Brzęczka podejmą towarzysko Irlandię we Wrocławiu. Początek meczu zaplanowano na godzinę 20:45. Kolejne boje w Lidze Narodów biało-czerwoni stoczą natomiast w październiku, kiedy to zmierzą się kolejno z Portugalią i Włochami na Stadionie Śląskim w Chorzowie.