Puchar Włoch: Udinese wygrało z Fiorentiną

Piłkarze Udinese Calcio pokonali Fiorentinę 2:1 (1:1) w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Włoch. Rewanż 11 lutego we Florencji.

Gospodarze prowadzili od 36. minuty po trafieniu swojego najlepszego snajpera Antonio Di Natale, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Peruwiańczyk Juan Manuel Vargas. Decydującą akcję zawodnicy Udinese rozegrali w 82. minucie, a zwycięskiego gola strzelił Kolumbijczyk Luis Muriel, który pojawił się na boisku kwadrans wcześniej.

Mecz z ławki rezerwowych oglądało dwóch polskich piłkarzy: Piotr Zieliński (Udinese) i Rafał Wolski (Fiorentina).

W środę w drugim półfinale Roma zmierzy się z Napoli.