Puchar Włoch. Napoli bliższe finału

Piłkarze Lazio Rzym zremisowali przed własną publicznością z SSC Napoli 1:1 (1:0) w pierwszym półfinałowym pojedynku Pucharu Włoch. Na gola Miroslava Klose z 33. minuty, po przerwie odpowiedział Manolo Gabbiadini. Rewanż odbędzie się 8 kwietnia w Neapolu.

W pierwszej połowie Lazio wypracowało sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Po jednej z nich piłkę w siatce umieścił Miroslav Klose. Weteran europejskich boisk otrzymał podanie od Felipe Andersona, wbiegł między obrońców i wygrał pojedynek oko w oko z Mariano Andujarem. Niemiec, podobnie jak jego asystent mieli jeszcze okazję do podwyższenia rezultatu, jednak żadnej z nich nie wykorzystali.

Po przerwie zdecydowanie lepiej prezentowało się Napoli. Autorem wyrównującego trafienia był Manolo Gabbiadini. Włoch najpierw trafił w poprzeczkę, a piłkę w siatce umieścił dopiero po akcji Driesa Mertensa i Gonzalo Higuaina.

Jutro odbędzie się drugi półfinałowy pojedynek, w którym Juventus Turyn podejmie ACF Fiorentinę.