Puchar Polski siatkarek. Chemik i Muszynianka w finale

Zawodniczki Chemika Police oraz Muszynianka Muszyna awansowały do finału siatkarskiego Pucharu Polski pań. Wygrane obu tych zespołów przyszły jednak w wielkich trudach.

Przeciwnikiem zespołu z Polic był BKS Aluprof Bielsko- Biała. Policzanki były zdecydowanym faworytem tej konfrontacji. Chemik bezdyskusyjnie przewodzi w tym sezonie rozgrywkom ligowym. Przyjezdne zajmują w lidze piątą pozycję.

Pierwszy set przebiegł zgodnie z oczekiwaniami. Faworyt od początku osiągnął przewagę, której nie roztrwonił już do końca tej odsłony. Druga partia okazała się dużo bardziej wyrównana, a zakończyła się niespodziewanie minimalną wygraną siatkarek z Bielska- Białej. Rozpędzone zawodniczki BKS-u w trzecim secie wręcz rozbiły rywalki. Chemik poczuł nóż na gardle i w czwartej partii zrewanżował się swoim przeciwniczkom. Zespół z Polic doprowadził do tie- breaku, w którym zdominował ekipę z Bielska- Białej. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Chemika Police.

Muszynianka podejmowała MKS Dąbrowę Górniczą. W rozgrywkach ligowych lepiej radzą sobie siatkarki MKS-u, które zajmują 4. miejsce w tabeli. Zawodniczki z Muszyny sklasyfikowane są na 6. pozycji, ale dytans dzielący obie ekipy wynosi raptem cztery punkty.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, a więcej zimnej krwi w końcówce zachowała drużyna z Dąbrowy Górniczej, która triumfowała w tej partii. Druga odsłona meczu znowu zakończyła się pomyślnie dla MKS-u. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się rezultatem 3:0, nagle przebudziła się Muszynianka. Mineralne wygrały trzeci i czwarty set, doprowadzając do tie- breaku. Mecz nabrał emocji, których nie zabrakło również w ostatniej partii. Była ona bardzo zacięta, a walka o awans do finału Pucharu Polski toczyła się do ostatniej piłki. W decydującej partii zwycięstwo wyszarpała ekipa z Muszyny i to ona zagra w finale krajowego pucharu.

Finałowy mecz Pucharu Polski siatkarek pomiędzy Chemikiem Police a Muszynianką odbędzie się w niedzielę, 9 marca.

Wyniki meczów półfinałowych Pucharu Polski:

Chemik Police – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (25:14, 24:26, 16:25, 25:18, 15:6)
Chemik: Werblińska, Bednarek-Kasza, Glinka-Mogentale, Bjelica, Mróz, Ognjenović, Sawicka (libero) oraz Krzos, Kowalińska, Muhlsteinova, Raczyńska.
BKS Aluprof: Nikić, Horka, Lis, Ciaszkiewicz-Lach, Beier, Wilk, Wojtowicz (libero) oraz Szymańska, Pelc, Łyszkiewicz.

MKS Dąbrowa Górnicza – Muszynianka Muszyna 2:3 (25:23, 25:22, 20:25, 19:25, 15:17)
MKS: Zaroślińska, Cemberci, Skowrońska, Sassa, Adams, Dziękiewicz, Strasz (libero) oraz Urban, Kaczmar, Brussa.
Muszynianka: Cvetanović, Mazurek, Różycka, Jagieło, Wojcieska, Plchotova, Maj (libero) oraz Kurnikowska, Jasińska, Mucha, Piątek.