Puchar Polski. Legia gromi Zawiszę, hat-trick Nikolicia

Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie pierwszoligowego Zawiszę Bydgoszcz 4:0 w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Polski. Bohaterem spotkania został zdobywca trzech bramek Nemanja Nikolić.

Zawisza awansował do 1/2 finału rozgrywek pucharowych, dzięki wygranej w dwumeczu ze Śląskiem Wrocław. Z tego powodu w zespole Legii nie było mowy o lekceważeniu przeciwnika.

Tomasz BrzyskiWicemistrzowie Polski od samego początku zaatakowali i już w 6. minucie wyszli na prowadzenie. Tomasz Brzyski zagrał w pole karne, piłkę przepuścił Ariel Borysiuk, a Nemanja Nikolić na raty pokonał Damiana Węglarza. Po strzeleniu gola Legia nieco uspokoiła grę, a goście szukali swoich okazji bramkowych. Najpierw po strzale głową niewiele pomylił się Piotr Stawarczyk, a potem uderzenie Karola Angielskiego obronił Arkadiusz Malarz. Po pierwszej połowie gospodarze wygrywali 1:0.

W drugiej części spotkania stołeczny zespół ponownie przycisnął rywali. Chwilę po wznowieniu gry w dobrej sytuacji przestrzelił Guilherme, ale już w 50. minucie kibice na Łazienkowskiej zobaczyli kolejnego gola. Wspaniałym strzałem z dystansu pod poprzeczkę popisał się Łukasz Broź. W następnej fazie meczu podopieczni Stanisława Czerczesowa mogli zdobyć kolejne gole, ale najpierw sędzia słusznie nie uznał trafienia Brozia, a potem z rzutu wolnego w poprzeczkę uderzył Tomasz Brzyski.

Nemanja NikolicW 63. minucie wicemistrzowie Polski wygrywali już trzema bramkami. Fatalny błąd popełnił Jean M’voto, a Aleksandar Prijović wbiegł w pole karne i zagrał na lewą stronę do Nikolicia, który spokojnie skierował piłkę do pustej bramki. W 72. minucie Legia wywalczyła rzut karny. Faulowany był rezerwowy w tym meczu Kasper Hamalainen. Strzał Ondreja Dudy obronił jednak Węglarz. W 79. minucie hat-tricka skompletował Nikolić. Węgier skutecznie dobił uderzenie Dudy po zagraniu z prawej strony boiska w wykonaniu Hamalainena.

Legia rozgromiła Zawiszę 4:0 i raczej tylko kataklizm może pozbawić wicemistrzów Polski awansu do finału rozgrywek o Puchar Polski. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane 6 kwietnia. Bydgoszczanie powalczą w nim raczej o zachowanie honoru.