Puchar Polski. Lech w finale!

Lech Poznań zremisował na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 1:1 i awansował do finału Pucharu Polski. W pierwszym meczu Kolejorz triumfował 1:0. Pierwsi gola strzelili goście za sprawą Macieja Gajosa, wyrównał w końcówce spotkania Adrian Paluchowski.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy już w 2. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Sebastian Dudek bardzo dobrze przymierzył z rzutu wolnego, lecz znakomita parada Jasmina Buricia uratowała Kolejorza przed utratą gola.

£ukasz Matusiak Jakub Arak Tomasz KêdzioraDopiero po dwudziestu minutach gry mistrzowie Polski przejęli inicjatywę na boisku. Podopieczni Jana Urbana dłużej utrzymywali się przy piłce i coraz częściej gościli w polu karnym rywali. Swoich sił próbowali Darko Jevtić i Nicki Bille Nielsen, jednak dobrze w bramce miejscowych prezentował się Wojciech Fabisiak.

Po zmianie stron Zagłębie dominowało i stworzyło kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Swoje okazje mieli Martin Pribula oraz Michał Fidziukiewicz, ale ofiarne interwencje Paulusa Arajuuriego uchroniły Kolejorza przed utratą bramki.

Adrian PaluchowskiWraz z pojawieniem się na boisku Karola Linetty’ego poprawiła się gra poznaniaków. Reprezentant Polski brał na siebie odpowiedzialność za poczynania ofensywne zespołu. W 70. minucie Linetty uruchomił prostopadłym podaniem Gajosa, a ten minął Dimitara Vezalova i pokonał golkipera Zagłębia. W końcówce do głosu doszło Zagłębie, które strzeliło wyrównującą bramkę. Adrian Paluchowski w sytuacji sam na sam z Jasminem Buriciem nie dał większych szans bramkarzowi Kolejorza.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. Taki wynik sprawił, że Lech obronił jednobramkową (1:0) zaliczkę z pierwszego spotkania i tym samym został pierwszym finalistą Pucharu Polski.