Puchar Polski. Lech Poznań wersja 3.0, czyli kolejny popis maszyny Bjelicy

Lech Poznań po raz drugi w odstępie pięciu dni pokonał Pogoń Szczecin. Po ligowej wiktorii (3:0) piłkarze Nenada Bjelicy ponownie wbili rywalom trzy gole, nie tracąc przy tym ani jednego i są zdecydowanie bliżej finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym.

Obie drużyny miały okazję do bezpośredniego pojedynku po raz drugi w ciągu zaledwie pięciu dni. W meczu ligowym rozegranym w Szczecinie lepsi okazali się piłkarze Kolejorza, którzy pokonali Portowców 3:0.

Podopieczni Nenada Bjelicy od początku dzisiejszego meczu częściej utrzymywali się przy piłce. W 9. minucie gości od utraty bramki po „centrostrzale” Dawida Kownackiego uchroniła poprzeczka. W odpowiedzi groźnie z ostrego kąta przymierzył Adam Gyurcso. Jasmin Burić poradził sobie jednak z obroną jego uderzenia. Wynik spotkania w 32. minucie otworzył Szymon Pawłowski. Skrzydłowy Lecha nawinął Cornela Rapę, a następnie płaskim strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał Jakuba Słowika.

Osiem minut po zmianie stron Pawłowski dołożył do swojego dorobku asystę. Trzydziestojednolatek wyłożył piłkę Kownackiemu i ten dopełnił jedynie formalności uderzeniem z kilku metrów. Chwilę później wychowanek poznańskiego klubu ponownie trafił do siatki, jednak arbiter dopatrzył się faulu na Słowiku. W 66. minucie na listę strzelców zdołał się jeszcze wpisać Lasse Nielsen, który po centrze Radosława Majewskiego z rzutu rożnego popisał się skuteczną grą głową. Przyjezdnych stać było jedynie na postraszenie Buricia, kiedy to minimalnie niecelnie przymierzył Kamil Drygas.

Konsekwencją słabej postawy Pogoni w defensywie jest strata aż trzech goli przed rewanżem. Podopieczni Kazimierza Moskala będą musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności podczas meczu na własnym terenie. Drugie starcie odbędzie się 5 kwietnia w Szczecinie.