Puchar Polski. Cracovia za burtą, pierwszoligowiec awansował do półfinału!

Cracovia uległa przed własną publicznością Zagłębiu Sosnowiec 0:2 i to pierwszoligowy klub stawił się w półfinale piłkarskiego Pucharu Polski. Awans gościom do najlepszej czwórki turnieju zapewnili Martin Pribula oraz Sebastian Dudek.

Trzeci zespół Ekstraklasy ugościł na swoim stadionie trzecią drużynę I ligi i po tym, gdy w pierwszym meczu wygrał 2:1 mógł czuć się już niemal jak półfinalista. Piłka nożna ma jednak to do siebie, że wynik jest otwarty do ostatniego gwizdka i nie jeden klub odrabiał straty „nie do odrobienia.”

Sebastian Dudek Marcin Budziñski Krzysztof PilarzGospodarze szybko chcieli przypieczętować awans i od razu ruszyli do ataku. Najpierw niecelnie przymierzył Mateusz Cetnarski, a następnie Boubacar Dialiba główkował w słupek. Celnie uderzył z kolei Marcin Budziński, ale jego próbę bez większych problemów zatrzymał Wojciech Fabisiak. Przyjezdni odwdzięczali się jedynie akcjami zaczepnymi, jednak wszystko zmieniło się w 26. minucie, kiedy to objęli prowadzenie. Wówczas Martin Pribula wolejem wykończył fantastyczne podanie Jakuba Wilka, który mógł cieszyć się z asysty.

Chwilę później powinno być 1:1. Bartosz Rymaniak urwał się obrońcom i zdołał oddać groźny strzał głową. Tym razem również bez zarzutu spisał się dobrze ustawiony Fabisiak. W końcówce pierwszej części gry Miroslav Covilo sfaulował Adriana Paluchowskiego, a rzut karny na bramkę pewnie zamienił doświadczony Sebastian Dudek.

radoœæ po meczuPo przerwie przeważali piłkarze Cracovii, jednak posiadanie piłki nie przełożyło się na groźne sytuacje podbramkowe. Podopieczni Jacka Zielińskiego zamknęli rywali na ich połowie, ale zwichrowane celowniki ofensywnych graczy Pasów sprawiły, że straty z pierwszych czterdziestu pięciu minut okazały się nie do odrobienia. Ostatecznie zawodnicy Artura Derbina wygrali 2:0, czym odrobili straty z pierwszego meczu i awansowali do półfinału Pucharu Polski.

W kolejnej fazie rozgrywek Zagłębie Sosnowiec zmierzy się z Legią Warszawa. Wojskowi z łatwością wyeliminowali zaś Chojniczankę Chojnice (2:1 i 4:1).