Puchar Polski. Chojniczanka i Legia ostatnimi ćwierćfinalistami

Znamy już komplet ćwierćfinalistów piłkarskiego Pucharu Polski. Grono ośmiu najlepszych zespołów uzupełniły Chojniczanka Chojnice i Legia Warszawa, które wyeliminowały kolejno: PGE GKS Bełchatów oraz Lechię Gdańsk.

Drużyna z Chojnic pisze nową historię klubu, albowiem po raz pierwszy dotarła do tego etapu rozgrywek. Gol, a zarazem awans do ćwierćfinału ekipie występującej na co dzień na zapleczu Ekstraklasy zapewnił Maciej Rogalski. Były piłkarz PGE GKS Bełchatówmiędzy innymi Podbeskidzia Bielsko-Biała w 25. minucie dogrywki technicznym strzałem z kilkunastu metrów pokonał wybiegającego z bramki Pawła Lenarcika, tym samym ustalając wynik meczu z GKS-em Bełchatów na 2:1. Wcześniej piłkę do siatki rywali skierowali również Andrzej Rybski i Szymon Zgarda. Tym samym podopieczni Mariusza Pawlaka w następnej rundzie zmierzą się z obrońcą tytułu – Legią Warszawa. (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Wicemistrzowie Polski bez większych problemów z kolei wyeliminowali przed własną publicznością Lechię Gdańsk, wygrywając 4:1. Bohaterem Wojskowych został Aleksandar Prijović, który dwukrotnie pokonała golkipera rywali – Igor Lewczukodpowiednio w 25. oraz 85. minucie meczu. W międzyczasie sposób na Marko Maricia znaleźli również znakomicie prezentujący się w bieżącym sezonie Nemanja Nikolić i Igor Lewczuk. Biało-zielonych stać było jedynie na honorowe trafienie autorstwa Michała Maka. Dla wychodzących powoli z kryzysu zawodników Henninga Berga było to już drugie zwycięstwo z rzędu, odniesione w tak efektownym stylu. Wcześniej bowiem w takich samych rozmiarach uporali się z Ruchem Chorzów. (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Tegoroczna edycja Pucharu Polski wkracza w decydującą fazę. Na placu boju pozostało osiem zespołów, które rozstrzygną pomiędzy sobą sprawę zdobycia głównego trofeum. Jeszcze w tym roku rozegrane zostaną ćwierćfinały. Na tym etapie rozgrywek zdecydowanie najciekawiej zapowiadają się konfrontacje Zagłębia Lubin z Lechem Poznań. Pierwsze mecze zaplanowano na 27 i 28 października.