Puchar Niemiec. Wolfsburg pewnym krokiem w finale

VfL Wolfsburg bez większych problemów pokonał w Bielefeld tamtejszą Arminię 4:0 (2:0) w meczu półfinałowym Pucharu Niemiec. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Maximilian Arnold. Z kolei po bramce dla Wilków zdobyli Ivan Perisić oraz Luiz Gustavo.

Od pierwszych minut na boisku rządził Wolfsburg. W 3. minucie spotkania Naldo huknął z dalszej odległości i niewiele się pomylił. Chwilę później Alexander Schwolow musiał wyciągać piłkę z siatki. Daniel Caligiuri znakomicie podał do Maximiliana Arnolda, a pomocnik Wilków technicznym uderzeniem dał swojej drużynie prowadzenie.

Kolejne minuty to dość wyrównana gra w środku pola. Niebiescy próbowali skonstruować akcję na połowie przeciwnika, lecz przedstawiciele Bundesligi pokazali klasę. Pozwolili się wyszumieć gospodarzom i następnie stworzyli znakomitą okazję do zdobycia kolejnego trafienia. W 27. minucie Ivan Perisić minął dwóch rywali i próbował sam wykończyć akcję. Do Chorwata pretensje mieli Bas Dost i Daniel Caligiuri, ponieważ byli bardzo dobrze ustawienie, a były zawodnik Borussii Dortmund nie dostrzegł swoich klubowych kolegów.

Pięć minut później Ricardo Rodriguez zacentrował z rzutu wolnego na głowę Dosta, a ten zgrał do Luiza Gustavo, który bez problemów wykończył akcję. Do końca pierwszej połowy przyjezdni kontrolowali grę i nie dopuszczali III-ligowców do własnego pola karnego.

Tuż po zmianie stron Arminia mogła sprawić niespodziankę. Florian Dick chciał dośrodkować w pole karne Diego Benaglio, jednak uderzył nieczysto i trafił w spojenie słupka i poprzeczki. To się zemściło w 51. minucie, ponieważ trójkową akcję Kevina De Bruyne, Caligiuriego i Perisicia, na gola zamieniła Chorwat. Cztery minuty później było już 4:0. Znakomitą akcję Caligiuriego wykończył Maximilian Arnold, który huknął z 13 metrów nie do obrony.

Kolejne kilkanaście minut było bardzo spokojne.  Gospodarze pogodzili się z porażką i nie kwapili się do odrabiania strat.  Jedenaście minut przed końcem spotkania Christoph Hemlein uderzył w światło bramki z dalszej odległości, lecz Benaglio fantastyczną paradą wybił piłkę. Miejscowi próbowali różnych sposóbw, lecz Wolfsburg zagrał na tyle dobrze z tyłu, że Benaglio zachował czyste konto.

Piłkarze Dietera Heckinga 30 maja zagrają w finale Pucharu Niemiec. Rywalem Wilków będzie Borussia Dortmund, która wczoraj po rzutach karnych pokonała Bayern Monachium.