Puchar Niemiec. Setka Lewandowskiego!

W półfinale Pucharu Niemiec Borussia Dortmund wygrała z VfL Wolfsburg 2:0. Bramki dla BVB strzelali Mchitarjan i Lewandowski. Dla napastnika reprezentacji Polski jest to setny gol dla drużyny z Dortmundu.

Podopieczni Jurgena Kloppa już w 13 minucie pokusili się o bramkę. Lewandowski zagrał prostopadle do Reusa. Niemiecki skrzydłowy wypatrzył w polu karnym Mchitarjana, a Armeńczyk nie dał szans Grunerowi. Później do głosu zaczęli dochodzić goście. Groźnie atakował De Bruyne ale z jego strzałem poradził sobie Weidenfeller. Szczególne zagrożenie bramce gospodarzy sprawiał Perisić i właśnie De Bruyne. W 42 minucie Traesch dośrodkował do Malanda, jego strzał jednak zatrzymał się na słupku. Nie wykorzystane sytuacje się mszczą i tak też było w tym meczu. Reus zagrał z prawej strony do Lewandowskiego. Ten mimo asysty obrońcy mocnym strzałem posłał piłkę pod poprzeczkę bramki Wolfsburga.

Na otwarcie drugiej połowy świetną szansę dla BVB zmarnował Mchitarjan. Pomocnik z Zagłębia Ruhry posłał piłkę w pole karne tam był Lewandowski ale Polaka uprzedził bramkarz „Wilków”. Większa część drugiej połowy rozgrywała się w środkowej części boiska. Dopiero w 75 minucie szansę na bramkę miał Malanda. Belgi miał dużo czasu na precyzyjne uderzenie, ale nie zrobił tego i piłka przeleciała nad bramką. Pięć minut później ten sam zawodnik ponownie stanął przed szansą. Jego strzał w krótki róg bramki obronił Weidenfeller, jeszcze dobijał Gustawo ale futbolówka odbiła się od słupka i wpadła w rękawice bramkarzowi Borussi. W doliczonym czasie gry okazję bramkę miał Caligiuri ale w sytuacji sam na sam znów górą był Weidenfeller.

Borussia Dortmund jest pierwszym finalistą Pucharu Niemiec. Przeciwnika drużyny Kloppa wyłoni jutrzejszy mecz między Bayernem, a Kaiserslautern.

Borussia Dortmund – VfL Wolfsburg 2:0