Puchar Niemiec. Piszczek pomógł w awansie, BVB w finale

Piłkarze Borussii Dortmund bez większych problemów pokonali na wyjeździe Herthę BSC 3:0 i tym samym po raz trzeci z rzędu awansowali do finału Pucharu Niemiec. Duży wkład w wygraną zespołu Thomasa Tuchela miał Łukasz Piszczek, który spędził na boisku pełne 90 minut.

BVB od początku spotkania uzyskało wyraźną przewagę, efektem czego była bramka zdobyta przez Gonzalo Castro w 21. minucie. Defensywny pomocnik gości dopadł do bezpańskiej piłki – zagranej chwilę wcześniej przez Shinjiego Kagawę – i precyzyjnym, technicznym strzałem zza pola karnego zmusił do kapitulacji Rune Jarsteina.

Hertha BSC - Borussia DortmundW dalszej fazie meczu obraz gry nie uległ zmianie. Aktualni wiceliderzy Bundesligi kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, nie pozwalając rywalom na swobodne rozgrywanie akcji. Dość powiedzieć, że do przerwy Hertha zdołała wykreować ledwie jedną dogodną okazję, gdy Roman Burki poradził sobie z niegroźnym strzałem Jensa Hegelera.

Podopieczni Thomasa Tuchela swoją dominację potwierdzili w 75. minucie. Wówczas dobrze rozegrany kontratak zespołu Hertha BSC - Borussia Dortmundmocnym uderzeniem z jedenastu metrów wykończył Marco Reus. Losy awansu definitywnie rozstrzygnięte zostały z kolei osiem minut później, kiedy Henrich Mchitarjan wykorzystał podanie wzdłuż linii bramkowej od Marco Reusa i strzałem z najbliższej odległości ustali wynik spotkania.

Tym samym Borussia Dortmund po raz trzeci z rzędu, a ósmy w historii klubu, zagra o Puchar Niemiec. Finałowym rywalem drużyny Łukasza Piszczka, który rozegrał dzisiejszego wieczoru pełne 90 minut, będzie Bayern Monachium. Obie ekipy zmierzą się ze sobą 21 maja na stadionie olimpijskim w stolicy Niemiec.