Puchar Niemiec. Borussia w półfinale, asysta Błaszczykowskiego

Borussia Dortmund awansowała do półfinału Pucharu Niemiec. Podopieczni Juergena Kloppa pokonali po dogrywce TSG 1899 Hoffenheim 3:2. Gole dla BVB zdobyli Neven Subotić, PierreEmerick Aubameyang oraz Sebastan Kehl. Wieśniacy odpowiedzieli trafieniami Kevina Vollanda i Roberto Firmino.

Spotkanie miało przynieść wiele emocji z uwagi na pokaźne zdobycze bramkowe obu zespołów w Pucharze Niemiec – Borussia może pochwalić się bilansem 9:1, a Hoffenheim aż 16:1 w zaledwie trzech spotkaniach. Na szacunek zasługuje także dobra postawa zarówno jednej, jak i drugiej defensywy, choć żadna z nich nie mierzyła się jeszcze z rywalami z Bundesligi. Ponadto rozgrywki wkraczają w decydującą fazę i na placu boju pozostaną jedynie najlepsi.

Żadna ze stron nie potrafiła przejąć inicjatywy, czego efektem było niewiele sytuacji podbramkowych w początkowych fragmentach gry. W 19. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Jakub Błaszczykowski, a Olivera Baumanna ładnym strzałem pokonał Neven Subotić. Gospodarze nie cieszyli się z prowadzenia zbyt długo. Już po dwóch minutach do remisu doprowadził Kevin Volland. Przyjezdni, podobnie jak wcześniej dortmundczycy, wykorzystali nieuwagę defensorów rywali przy centrze z kornera.

Chwilę później fatalny błąd popełnił strzelec pierwszej bramki. Subotić stracił futbolówkę na rzecz Roberto Firmino, a ten przelobował Mitchella Langeraka. Po objęciu prowadzenia goście zaczęli grać spokojniej, co spowodowało spadek tempa. Gra toczyła się przede wszystkim w środkowej strefie.

Po przerwie na listę strzelców wpisał się Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk wyskoczył najwyżej do piłki zagranej przez Erika Durma i strzałem głową pokonał Baumanna. Snajper BVB miał okazję na ponowne trafienie do siatki, jednak jego próbę zewnętrzną częścią stopy zdołał zatrzymać golkiper przyjezdnych.

Przed końcowym gwizdkiem bramkarz Hoffenheim wykazał się swoim kunsztem przy próbach Nevena Suboticia oraz Jakuba Błaszczykowskiego. W końcówce obie drużyny wyraźnie nastawione były na dogrywkę. Ani jedni, ani drudzy nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką rywali.

Pierwszy kwadrans nie przyniósł żadnych emocji. Po krótkiej przerwie wynik spotkania ustalił rezerwowy Sebastian Kehl. Pomocnik miejscowych oddał strzał z pierwszej piłki. Ta odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w siatce. W 110. minucie rezultat mógł podwyższyć Kevin Kampl, ale Słoweniec mając przed sobą pustą bramkę… trafił w poprzeczkę. Piłkarze Borussii utrzymali prowadzenie do końcowego gwizdka i to oni zameldowali się w kolejnej fazie rozgrywek.

Podopiecznych Juergena Kloppa czeka w półfinale o wiele trudniejsze zadanie. Kolejnym przeciwnikiem dortmundczyków będzie zwycięzca spotkania Bayer Leverkusen – Bayern Monachium.