Puchar Niemiec. Bayern lepszy od Wolfsburga, „Lewy” w cieniu Muellera

Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie pewnie pokonał na wyjeździe VfL Wolfsburg 3:1 w pojedynku II rundy Pucharu Niemiec. Choć napastnik reprezentacji Polski był bardzo aktywny w ofensywie, nie udało mu się wpisać na listę strzelców. Dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Thomas Mueller.

Ostatniego pojedynku z Bawarczykami piłkarze Wolfsburga nie wspominają najlepiej, a to za sprawą błysku Roberta Lewandowskiego – pięć goli w niespełna dziewięć minut wstrząsnęło nie tylko Wilkami, ale także całym piłkarskim światem.

VfL Wolfsburg - FC Bayern MunichDziś „Lewy” nie zaprezentował podobnej skuteczności, co we wcześniejszym pojedynku, ale był bardzo aktywny w ofensywie. W 5. minucie mógł zanotować asystę, jednak Thomas Mueller nie zdołał pokonać Diego Benaglio. Po kwadransie gry Bayern wyszedł na prowadzenie. Krótkim rajdem i dokładnym uderzeniem z dystansu popisał się Douglas Costa. W 20. minucie było już 2:0, kiedy w podbramkowym zamieszaniu najlepiej odnaleźli się asystujący David Alaba i zdobywca gola Thomas Mueller. Kolejna akcja austriacko-niemieckiego duetu przyniosła gościom trzecie trafienie i pogrzebała marzenia Wolfsburga o obronie wywalczonego w zeszłym sezonie Pucharu Niemiec.

VfL Wolfsburg - FC Bayern MunichW drugiej odsłonie swoje szanse nareszcie stwarzali gospodarze. Kwadrans przed końcem pojedynek oko w oko z Manuelem Neuerem przegrał Daniel Caligiuri. W 90. minucie honorowego gola dla Wilków zdobył wprowadzony za Juliana Draxlera Andre Schuerrle. Mimo ofensywnej aktywności rywali, Bayern kontrolował przebieg wydarzeń na boisku i pewnie zmierzał po awans do kolejnej rundy. Pep Guardiola wprowadził nawet na murawę Arjena Robbena. Holender nie zachwycił i nie potrafił znaleźć wspólnego języka z Robertem Lewandowskim.

Po serii świetnych występów „Lewy” notuje nieco słabszy okres. Nie zmienia to faktu, że jest jednym z najlepszych zawodników na świecie i w bieżącym sezonie zapewne nie raz zobaczymy go w wybornej dyspozycji.