Puchar Ligi Angielskiej. Chelsea w finale!

Chelsea Londyn pokonała po dogrywce FC Liverpool 1:0 w rewanżowym meczu półfinałowym Pucharu Ligi Angielskiej. Piłkarze Jose Mourinho zameldowali się tym samym w finale rozgrywek. Bramkę na wagę zwycięstwa w dogrywce zdobył Branislav Ivanović.

Po tym, co obie drużyny pokazały w poprzednim spotkaniu pojedynek o finał zapowiadał się niezwykle fascynująco. Obaj menadżerowie wystawili do boju podstawowe jedenastki, które chciały się postarać o miły prezent na urodziny dla swoich trenerów. Zarówno Jose Mourinho jak i Brendan Rodgers przyszli na świat 26 stycznia.

Chelsea vs LiverpoolGra od początku toczyła się w szybkim tempie, jednak po obu stronach boiska brakowało klarownych sytuacji. Pierwszą dobrą okazję stworzyli sobie goście z Liverpoolu. Steven Gerrard przytomnie wypatrzył w szesnastce Alberto Moreno, ale strzał Hiszpana z ostrego kąta zdołał obronić Thibaut Courtois. Golkiper gospodarzy mógł wykazać się swoimi umiejętnościami także chwilę później, po tym jak na uderzenie z dwudziestu metrów zdecydował się Phillippe Coutinho. W odpowiedzi z rzutu wolnego nieznacznie pomylił się Oscar. W końcówce szczęścia szukał jeszcze Coutinho, ale po rykoszecie od Filipe Luisa piłka zatrzymala się jedynie na bocznej siatce.

Chelsea vs LiverpoolPierwszy kwadrans po przerwie nie przyniósł większych emocji. Publikę na Stamford Bridge w 59. minucie rozruszał Eden Hazard. Skrzydłowy The Blues po profesorsku zwiódł kilku rywali i potężnie huknął z dwudziestu metrów tuż obok słupka. Piłkarze Chelsea wzięli się do pracy, co zaowocowało kolejnymi składnymi akcjami. W dobrej formie znajdował się jednak Simon Mignolet, który najpierw obronił strzał Diego Costy sprzed pola karnego, a następnie świetnie wyłuskał futbolówkę spod nóg Hiszpana w sytuacji sam na sam. Podopieczni Brendana Rodgersa zdołali odpowiedzieć zaledwie niegroźnym uderzeniem z dystansu Gerrarda.

Chelsea vs LiverpoolRegulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia i arbiter spotkania zarządził dogrywkę. W tej szybko odnaleźli się piłkarze Mourinho, a właściwie Branislav Ivanović. Serb wykorzystał dokładne dośrodkowanie Williana z rzutu wolnego i głową skierował piłkę do siatki. Liverpool szybko ruszył do odrabiania strat. Z lewej flanki w szesnatkę futbolówkę dograł Raheem Sterling, ale Jordan Henderson fatalnie główkował z piątego metra. W drugiej części dogrywki nie działo się zbyt wiele i Chelsea dowiozła zwycięstwo do końca. Kibice na Stamford Bridge mogą cieszyć się z awansu do finału.