Puchar Konfederacji. Podział punktów w hicie grupy B

Reprezentacja Niemiec zremisowała z Chile 1:1 w szlagierowym meczu grupy B Pucharu Konfederacji. Na gola Alexisa Sancheza odpowiedział tuż przed przerwą Lars Stindl.

Pierwsze minuty na Kazań Arenie pokazały, że Chile będzie równorzędnym rywalem dla Niemiec. Już w szóstej minucie La Roja wyszła bowiem na prowadzenie. Podopieczni Joachima Loewa pozwolili odebrać sobie futbolówkę tuż przed własnym polem karnym, a następnie po składnej akcji zespołu Alexis Sanchez pokonał Marc-Andre ter Stegena. Będący na fali piłkarze z Ameryki Południowej mogli pójść za ciosem, ale Eduardo Vargas, mając niemal stuprocentową okazję, trafił jedynie w poprzeczkę.

Po niemieckiej stronie kilka ciekawych akcji stworzył Lars Stindl, lecz zazwyczaj brakowało mu zimnej krwi w decydujących momentach. O wiele większym opanowaniem zawodnik Borussii Moenchengladbach wykazał się w 41. minucie. Wówczas Jonas Hector zacentrował z lewej strony boiska w pole karne, gdzie z bliskiej odległości wyrównał Stindl.

Po zmianie stron zawodnicy Joachima Loewa nadal częściej utrzymywali przy piłce, jednak nie miało to większego przełożenia na okazje strzeleckie. Swoich sił próbowali m. in. Julian Draxler oraz Lars Stindl, ale gola dającego trzy punkty nie zdobyli. W doliczonym czasie gry do głosu próbowali dojść jeszcze piłkarze Juana Antonio Pizziego, lecz bez efektu. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Dzisiejszy remis sprawił, że na pierwszym miejscu w tabeli grupy B pozostało Chile, które wyprzedza reprezentację Niemiec jedynie lepszym bilansem bramkowym. Obu zespołom do pewnego awansu do półfinału Pucharu Konfederacji wystarczy remis. La Roja w swoim ostatnim pojedynku zmierzy się z Australią, natomiast aktualni mistrzowie świata zagrają z Kamerunem.