Puchar Konfederacji. Niemiecka młodzież lepsza od Australii

Reprezentacja Niemiec pokonała Australię 3:2 w dzisiejszym meczu grupy B Pucharu Konfederacji. Drużynie Joachima Loewa, grającej w mocno przemeblowanym składzie, komplet punktów zapewniły trafienia Larsa Stindla, Juliana Draxlera oraz Leona Goretzki.

Początek spotkania znakomicie ułożył się dla mistrzów świata, którzy już w 5. minucie objęli prowadzenie po golu Larsa Stindla. Julian Brandt wbiegł w „szesnastkę” Mathew Ryana, następnie podał do dobrze ustawionego Stindla, a ten pewnym uderzeniem skierował futbolówkę do siatki. W dalszej fazie meczu nasi zachodni sąsiedzi stwarzali kolejne groźne sytuacje podbramkowe, lecz nie potrafili żadnej z nich wykorzystać. Bardzo dobre okazje zmarnowali m.in. Sandro Wagner i Julian Brandt.

Po pół godzinie gry podopieczni Joachima Loewa oddali inicjatywę Australijczykom, którzy w 41. minucie wyrównali za sprawą Toma Rogicia. Zawodnik Celticu Glasgow strzałem na raty pokonał Bernda Leno. Niemcy, rozjuszeni straconym golem, jeszcze przed przerwą zadali kolejny cios swoim przeciwnikom. Leon Goretzka został sfaulowany w polu karnym, a arbiter wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Julian Draxler.

Trzy minuty po przerwie mistrzowie świata po raz trzeci zmusili do kapitulacji Mathewa Ryana. Joshua Kimmich zagrał piłkę na dobieg do Goretzki, a pomocnik Schalke 04 Gelsenkirchen mocnym uderzeniem powiększył prowadzenie swojego zespołu. Młoda ekipa Joachima Loewa po zdobyciu trzeciej bramki skupiła się głównie na grze defensywnej.

Wykorzystali to piłkarze Ange Postecoglou, którzy najpierw wywalczyli rzut wolny blisko „szesnastki” rywali, a następnie Tomi Jurić wykorzystał niepewną interwencję Bernda Leno i strzałem z bliskiej odległości zaliczył kontaktowe trafienie. Po tej sytuacji widowisko się wyrównało. Drużyna z Antypodów uwierzyła w wywalczenie korzystnego rezultatu, ale w kluczowych momentach brakowało jej zazwyczaj szczęścia. Nasi zachodni sąsiedzi również stworzyli sobie dogodne okazje do podwyższenia prowadzenia, jednak ich uderzenia były mało precyzyjne. Ostatecznie Niemcy zwyciężyli 3:2.

Dzięki kompletowi punktów zawodnicy Joachima Loewa plasują się na drugim miejscu w tabeli grupy B. Australia jest trzecia. Kolejnym przeciwnikiem mistrzów świata będzie reprezentacja Chile, natomiast podopieczni Ange Postecoglou zmierzą się z Kamerunem.