Puchar Hopmana: Sensacyjne zwycięstwo Panfila, Polska lepsza od Kanady

W drugim meczu rozgrywanego w Australii Pucharu Hopmana polscy tenisiści pokonali Kanadę 2:1. Mecze singlowe wygrali zarówno Agnieszka Radwańska, jak i Grzegorz Panfil. W mikście nasi reprezentanci ulegli parze Bouchard/Raonic 1:2.

Najpierw na twardych kortach Burswood Dome pojawiły się panie. Faworytką rywalizacji była oczywiście Radwańska, jednak zwycięstwo nad Eugenie Bouchard nie przyszło łatwo. W pierwszym secie Polka wygrała 6:3. W drugiej odsłonie nasza zawodniczka prowadziła już 4:1, jednak Kanadyjce udało się doprowadzić do tie – breaka. W nim lepsza okazała się Bouchard. Trzeci set przebiegał zdecydowanie pod dyktando Radwańskiej, która wygrała ostatecznie 2:1.

Sporą sensację w meczu panów sprawił Grzegorz Panfil, pokonując 11. na świecie Milosa Raonica. Obu tenisistów w rankingu ATP dzieli aż 277 miejsc. W przeciągu całego spotkania Polak ani razu nie przegrał własnego podania. Pierwszy set nasz zawodnik wygrał 7:6. W drugim szybko przełamał rywala, a zdobytego prowadzenia nie oddał do końca.

Bardzo zacięta była rywalizacja w mikście. Polska para, pomimo porażki w pierwszym secie, w drugim zwyciężyła 7:5. O losach ostatniego meczu zdecydować miał super tie – break rozgrywany do 10 wygranych punktów, z zachowaniem zasady dwóch oczek przewagi. W ostatniej odsłonie lepsi okazali się jednak Kanadyjczycy. Para Bouchard/Raonic triumfowała 10:3.
W całym spotkaniu Polacy wygrali 2:1. Duża w tym zasługa sensacyjnego zwycięstwa Panfila. Pojutrze nasi reprezentanci zagrają z Australią. Stawką spotkania będzie występ w finale Pucharu Hopmana.