Copa del Rey. Pewne zwycięstwo Barcelony

Duma Katalonii gładko poradziła sobie w wyjazdowym spotkaniu z SD Huesca 4:0 rozgrywanym w ramach 1/16 finału Pucharu Hiszpanii. Trenera Blaugrany na pewno cieszy skuteczność, którą wykazali się zawodnicy z Camp Nou.

Barcelona wyszła na mecz w Pucharze Króla w nieco okrojonym składzie. Jednak na tle przeciwnika nie było widać braków takich zawodników jak Leo Messi, Neymar czy Luis Suarez. Pierwsza bramka przyszła już w 12. minucie. Kapitalnym strzałem z około 25 metrów popisał się Ivan Rakitić. Bramkarz próbował interweniować, ale strzał był bardzo precyzyjny. Drugi gol padł zaledwie po czterech kolejnych minutach. Zza pola karnego dobrze uderzał Andres Iniesta, który podwyższył wynik. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Rakitić. Gracze w seledynowych koszulkach nie zwalniali tempa; tym razem fantastyczną akcje przeprowadził Pedro i sam wpakował piłkę do bramki.

W drugiej części spotkania obraz gry nie zmieniał się i inicjatywę miała Barca. W 72. minucie Rafinha uderzył z pogranicza pola karnego. Futbolówka po drodze odbiła się od jednego z obrońcy Huescy i tym samym zmyliła golkipera gospodarzy, który po raz czwarty musiał wyciągać piłkę z siatki. Rewanżowy mecz odbędzie się za dwa tygodnie w stolicy Katalonii.