Puchar Europy. Zawód w Zgorzelcu, smutne pożegnanie Turowa

Na 1/8 finału zakończyła się tegoroczna przygoda koszykarzy PGE Turowa Zgorzelec w Pucharze Europy. Mistrzowie Polski przegrali przed własną publicznością z Paris Levallois 78:87 i odpadli z rywalizacji. W pierwszym meczu również lepsza okazała się drużyna z Francji.

Po pierwszym pojedynku, zakończonym zwycięstwem paryżan 74:71, zdecydowanym faworytem do występu w ćwierćfinale Pucharu Europy był Turów Zgorzelec. Rozpoczęło się od skutecznego ataku, za który odpowiadali Vlad-Sorin Moldoveanu i Damian Kulig. Korzystny wynik podopieczni Miodraga Rajkovicia utrzymywali jedynie do końca pierwszej kwarty. Problem z zatrzymaniem Blake’a Schilba i Mike’a Greena dał o sobie znać w drugiej odsłonie. Goście zaczęli budować przewagę i do szatni schodzili wygrywając 44:34.

Po przerwie mistrzowie kraju rzucili się do odrabiania strat. Przewaga francuskiej ekipy szybko zmalała do dwóch punktów, w czym spory udział mieli Tony Taylor, Michał Chyliński i wcześniej wspomniany Kulig. Minimalna przewaga paryżan utrzymywała się niemal do końca kwarty, a za sprawą duetu Malaye N’Doye – Blake Schlib zdołali oni przed decydującą odsłoną ponownie odskoczyć zgorzelczanom. Wyścig z czasem nie skończył się dla Turowa upragnionym powodzeniem. Co prawda, po celnej trójce Kuliga nadzieja na końcowy sukces ponownie odżyła, jednak w tym momencie przypomniał o sobie niezawodny Schlib, zapewniając swojej drużynie występ w ćwierćfinale rozgrywek.

Wcześniej Turów Zgorzelec zakończył swoją przygodę w Eurolidze. Obecnie podopieczni Miodraga Rajkovicia mogą mówić o małym kryzysie formy. W ostatnich czterech meczach Tauron Basket Ligi trzykrotnie schodzili z parkietu pokonani.