Puchar Europy. Wyjazdowa nieskuteczność Turowa, będą emocje w Polsce

Zaledwie trzypunktową porażkę ponieśli koszykarze PGE Turowa Zgorzelec w wyjazdowym pojedynku z drużyną Paris Levallois. Pierwszy mecz 1/8 finału Pucharu Europy zakończył się wygraną francuskiej ekipy 74:71. Rewanż rozegrany zostanie 11 marca w Polsce.

Mistrzowie Polski już dzisiaj mogli rozstrzygnąć losy awansu do kolejnej rundy rozgrywek. Zawiodła jednak skuteczność – 25 przestrzelonych rzutów za trzy oraz 12 spudłowanych wolnych. Choć przed decydującą kwartą zgorzelczanie mieli dwupunktową przewagę, ostatecznie po słabej końcówce musieli uznać wyższość przeciwnika.

Pierwsza połowa przyniosła wyrównaną rywalizację, w której prym wielki Mardy Collins, Chris Wright i Damian Kulig. Brakowało celnych prób zza linii 6,75 m. Nieco lepsza postawa rzutowa mogła zapewnić podopiecznym Miodraga Rajkovicia wyraźne prowadzenie. Zamiast tego, cztery oczka przewagi nad mistrzami Polski wypracowała ekipa z Paryża (37:33).

Po przerwie zgorzelczanie zaprezentowali swoja popisową grę. Seria 10:0 pozwoliła im odskoczyć przeciwnikom na pięć punktów. Chwilowym liderem mistrzów Polski był Vlad-Sorin Moldoveanu. Skuteczność ponownie zawiodła w decydującej odsłonie. Zdezorientowany Turów bezskutecznie próbował poskładać Mardy Collins, jednak jego dobre zagrania niweczyli koledzy, którzy raz za razem pudłowali próby z dystansu. W ostatnich minutach autorami decydujących trafień dla paryżan byli Maleye N’Doye i Blake Schilb.

Ostatecznie podopieczni Miodraga Rajkovicia musieli uznać wyższość gospodarzy. Wynik nie jest jednak najgorszy. W kontekście zaplanowanego na za tydzień rewanżu faworytami będą zgorzelczanie.