Puchar CEV. ZAKSA pokazała wyższość

Zaksa KędzierzynKoźle zwyciężyła w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu CEV z Cai Voleibol Teruel 3:0 (25:19, 25:23, 25:19). Podopieczni Sebastiana Świderskiego zaprezentowali dobrą siatkówkę, w której dużą rolę odegrała świetna zagrywka holenderskiego rozgrywającego Nimira AbdelaAziza. Rewanż w przyszłą środę.

I set

Hiszpanie w pierwszej odsłonie meczu stawiali dzielny opór Zaksie, jednak dobra gra miejscowych uniemożliwiła granie „punkt za punkt”. Nimir Abdel-Aziz po drugiej przerwie technicznej stanął na zagrywce i wypracował pięciopunktową przewagę dla ekipy z Polski. Taki obrót spraw pozwolił kędzierzynianom zwyciężyć, dając zdobyć przeciwnikom z Hiszpanii tylko 19 punktów.

II set

Rozpędzeni podopieczni Sebastiana Świderskiego w drugim secie narzucili swój styl gry i już na pierwszej przerwie technicznej prowadzili trzema oczkami (8:5). Podłamani taką sytuacją gracze Voleibol Teruel tracili kolejne punkty, ale na dobrą grę gospodarzy w końcu odpowiedzieli. Za sprawą mocnej zagrywki i błędów własnych drużyny z Kędzierzyna-Koźla doprowadzili oni do remisu 19:19. Wtedy jednak coś pękło i Hiszpanie, nie wytrzymując końcówki, oddali seta czwartej drużynie poprzedniego sezonu PlusLigi (25:23).

III set

trzeci set nie mógł rozpocząć się inaczej, jak od prowadzenia kędzierzynian. Przyjezdni nie zamierzali oddać partii bez walki i długo trzymali kontakt punktowy. Momentem zwrotnym znów był drugi czas. Wtedy na zagrywce ponownie zaszalał Abdel-Aziz, który do spółki z najlepiej punktującym w tym meczu Dickiem Kooy’ em poprowadził swój zespół do zwycięstwa.

Zaksa w dobrym stylu pokonała drużynę prowadzoną przez Oscara Mozosa Novillo 3:0 i jest w lepszej sytuacji przed rewanżem, który już za tydzień rozegrany zostanie w Hiszpanii.