Puchar CEV. Zaksa bliżej awansu

Zaksa Kędzierzyn Koźle wygrała 3:0 pierwszy ćwierćfinałowy mecz Pucharu CEV z tureckim Arkasem Izmir. Kędzierzynianie o wynik mogli się obawiać jedynie w drugim secie, który wygrali na przewagi 27:25. Dla podopiecznych Sebastiana Świderskiego to bardzo dobry wynik przed rewanżem w Turcji.

I set

Kay Van DijkPoczątek pierwszej partii był wyrównany. Gospodarze schodzili na pierwszą przerwę techniczną mając dwa oczka mniej od gości (6:8), ale zaraz wyrównali i wyszli na prowadzenie (9:8). Na przyjęciu w polskiej ekipie bardzo dobrze radził sobie Lucas Loh. Na przerwę jednak znów kędzierzynianie schodzili przegrani (15:16). Po wyjściu na parkiet zawodników Świderskiego poniósł duch zwycięstwa. Ze stanu 15:16 zrobiło się 20:17. Niesieni dopingiem siatkarze Zaksy nie wypuścili przewagi z rąk i piłkę setową wykorzystał  Kay van Dijk, kończąc tę partię 25:23.

II set

Gavin Schmitt Mustafa KocDrugi set był jeszcze bardziej zacięty. Lepiej z nerwowych sytuacji wychodził Arkas i w pewnym momencie wygrywał czterema punktami (5:9). Polski zespół rozpędzał się bardzo powoli, przy stanie 16:21 wielu kibiców już nie wierzyło, że z tego seta da się jeszcze zrobić jakiś pożytek. Wtedy to serie zagrywek kibicom zaprezentował Lucas Loh i doporwadził do wyniku 20:21. Kibice wpadli w euforię kiedy przy stanie 26:25 atak Turków zablokował Nimir Abdel- Aziz.

III set

Krzysztof RejnoZnakomita atmosfera w drużynie po niesamowitym „come back’u” przełożyła się na grę w trzeciej partii. Zawodnicy gospodarzy grali koncertowo punktując przyjezdnych. W ataku nie do zatrzymania był Dominik Witczak, a serwisem turecki zespół nękał Dick Kooy. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 25:17.