Puchar CEV. Zabrakło niewiele – Atomówki przegrywają w „złotym secie”

Bliskie sprawienia niespodzianki były siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot. W rewanżowym meczu finału Pucharu CEV podopieczne Lorenzo Micelliego pokonały przed własną publicznością Dynamo Krasnodar 3:1 (26:24, 18:25, 26:24, 25:22), jednak w „złotym secie” triumfowała rosyjska drużyna (15:10) i to ona mogła cieszyć się z wygranej w całych rozgrywkach.

Po gładkiej porażce z Dynamem (0:3) w pierwszym spotkaniu mało kto się spodziewał, że sopocianki będą w stanie sprawić większe kłopoty drużynie dowodzonej przez Konstantina Uszakowa. Polski zespół, aby triumfować w całych rozgrywkach, potrzebował wygranej 3:0 lub 3:1 i zwycięstwa w „złotym secie”.  Pierwszy z tych warunków został spełniony. Atomówki, głównie dzięki świetnej postawie w ataku duetu Katarzyna Zaroślińska – Anna Miros oraz w polu serwisowym Klaudii Kaczorowskiej pokonały w czterech odsłonach Rosjanki, tym samym doprowadzając do dodatkowej partii.

W niej jednak lepsze okazały się zawodniczki z Krasnodaru, które od stanu 3:1 dla siatkarek Lorenzo Micelliego zdobyły pięć punktów z rzędu, a potem już tylko kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń, utrzymując dość bezpieczną przewagę (4:7, 7:10). Co prawda, Atomówki w pewnym momencie zbliżyły się do rywalek na dystans jednego „oczka” (10:11), po udanej zagrywce w wykonaniu Charlotte Leys, jednak końcówka zdecydowanie należała do Rosjanek. Ostatecznie podopieczne Konstantina Uszakowa, za sprawą znakomicie prezentującej się w ataku Tatiany Koszelewej oraz skutecznemu blokowi na Kaczorowskiej, wygrały „złotego seta” 15:10 i co za tym idzie – triumfowały w rozgrywkach Pucharu CEV.