Puchar CEV. Dynamo za mocne dla Atomówek

Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot nie sprostały na wyjeździe Dynamo Krasnodar, przegrywając 0:3 (18:25, 20:25, 22:25) w pierwszym finałowym meczu Pucharu CEV. Dominacja rosyjskiej ekipy nie podlegała żadnej dyskusji, a emocje pojawiły się jedynie w trzecim secie, w którym podopieczne Lorenzo Micelliego do samego końca toczyły wyrównaną walkę.

I set

Już od pierwszych minut zawodniczki z Trójmiasta wyraźnie ustępowały rywalkom, w efekcie czego, po autowych atakach Katarzyny Zaroślińskiej oraz Charlotte Leys na pierwszej przerwie technicznej przegrywały różnicą siedmiu oczek (8:1). Po wznowieniu gry polski zespół stopniowo zaczął odrabiać straty, niwelując je do trzech punktów (10:7), jednak od stanu 14:11 ponownie ton boiskowym wydarzeniom zaczęły nadawać podopieczne Konstantina Uszakowa. Skuteczne akcje w wykonaniu Tatiany Koszelewej i Natalii Dianskaji pozwoliły Rosjankom wygrać inauguracyjną odsłonę spotkania 25:18.

II set

Druga partia miała nieco inny przebieg. Tym razem początek należał do Atomówek, które dzięki świetnej dyspozycji w polu zagrywki Klaudii Kaczorowskiej oraz dobrej postawie w ataku Charlotte Leys wysunęły się na czteropunktowe prowadzenie (5:9). W środkowej fazie seta wyższy bieg wrzuciły jednak rywalki. Do gry włączyły się Lubow Szaszkowa i Tatiana Koszelewa, wspierane w defensywie przez libero Swietłanę Kriuczkową, co pozwoliło gospodyniom nie tylko doprowadzić do remisu, ale także uzyskać bezpieczną przewagę (14:10, 20:16). Końcówka nie przyniosła już większych emocji. Rosjanki, między innymi za sprawą podwójnego bloku na Katarzynie Zaroślińskiej, triumfowały także w tej części meczu (25:20).

III set

Trzeci set rozpoczął się od wyrównanej walki z obu stron. Na pierwszej przerwie technicznej różnica wynosiła zaledwie jeden punkt na korzyść Dynama (8:7). Po chwili ich przewaga wzrosła do dwóch, a następnie trzech oczek, gdy asem serwisowym popisała się Fe Garay (14:11). Zawodniczki Lorenzo Micelliego nie zamierzały tanio skóry sprzedać. W ataku szalała Anna Miros i w znacznej mierze dzięki jej postawie przyjezdne potrafiły wyrównać (17:17). Podopieczne Konstantina Uszakowa w końcówce pokazały jednak, kto tego dnia był lepszy. Od stanu 22:22 trzy kolejne punkty powędrowały na konto zawodniczek z Krasnodaru, które po skutecznym bloku na Charlotte Leys zakończyły spotkanie (25:22).