Puchar CEV. Atomówki bliżej półfinału

Zawodniczki Atomu Trefla Sopot wygrały w pierwszym meczu rundy challenge Pucharu CEV. Sopocianki gładko rozprawiły się na wyjeździe ze Stiintą Bacau 3:0 (25:15, 25:21, 25:18). Rewanż odbędzie się za tydzień w trójmiejskiej Ergo Arenie.

I set

Pojedynek od początku układał się po myśli siatkarek z Polski. Podopieczne Lorenzo Micellego wywalczyły ośmiopunktową przewagę, z której zniwelowaniem nie poradziły sobie gospodynie. Koncertowa gra przyjezdnych zaowocowała wysokim prowadzeniem i zwycięstwem w pierwszej partii do 15. W barwach sopocianek znakomicie serwowała Klaudia Kaczorowska, która w dużej mierze przyczyniła się do wygrania premierowego seta.

II set

Druga partia również padła łupem Atomu. Choć wygrana nie przyszła tak łatwo, jak w pierwszym secie, to Polki stanęły na wysokości zadania. Przed pierwszą przerwą techniczną miejscowe wypracowały cztery oczka przewagi. Brązowe medalistki Orlen Ligi wzięły się za odrabianie strat i już po chwili na cztery punkty Stiinty odpowiedziały dziesięcioma zdobytymi. Ostatecznie nasze zawodniczki zachowały chłodną głowę i wygrały seta 25:21.

III set

W trzeciej odsłonie rozpędzone Atomówki nie dały już sobie wydrzeć zwycięstwa. Znów jednak lepiej w partię weszły gospodynie (3:0). Polki popełniały dużo niewymuszonych błędów, a na zagrywce brakowało agresji i skupienia. Jeszcze przed drugą przerwą techniczną podopieczne włoskiego szkoleniowca wróciły do dobrej gry, na którą recepty zabrakło mistrzyniom Rumunii. Sopocianki wygrały 25:18 i są bliżej awansu do półfinału Pucharu CEV.