Puchar Anglii. Manchester City w ćwierćfinale

Manchester City wygrał z Chelsea Londyn 2:0 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii. Bramki dla The Citizens zdobywali, Stefan Jovetić oraz Samir Nasri.

W 1/8 finału Pucharu Anglii naprzeciw siebie stanęły  dwie wielkie firmy. Na Etihad Stadium Manchester City podejmował Chelsea Londyn. Stawką tego meczu był awans do ćwierćfinału najstarszych klubowych rozgrywek w piłce nożnej na świecie.

Mecz bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze. W 16 min bramkę zdobył. Chelsea grała bardzo dużo w środku pola ale The Blues  nie potrafili sforsować dobrze dysponowanej obrony The Citizens. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem promującym City.

Druga część meczu rozpoczęła się spokojniej. W miejsce bezproduktywnego Samuela Eto, Jose Mourinho wprowadził Mohameda Salaha. Ta zmiana nie polepszyła jednak gry ofensywnej The Blues. Mało tego piłkarze z  niebieskiej części Manchesteru wytoczyli drugi cios. W 67 minucie Samir Nasri po kolejnym znakomitym podaniu Silvy wpakował piłkę do bramki Cecha. Piłkarze Chelsea bardzo nieporadnie próbowali zagrozić bramce Pantilimona, ale The Citizens spokojnie kontrolowali grę do końca meczu.