Puchar Anglii. Faworyci nie zawiedli

Czołowe zespoły ligi angielskiej w komplecie zameldowały się w IV rundzie Pucharu Anglii. Swoich przeciwników w III rundzie tych rozgrywek z kwitkiem odprawiły: Manchester United, Manchester City, Chelsea Londyn oraz Arsenal Londyn.

Yeovil Town Manchester United 0:2 (0:0)
Ander Herrera 65’ Angel Di Maria 90’

Man Utd: David de Gea – Chris Smalling, Paddy McNair, Tyler Blackett – Rafael (Juan Mata 46’), Ander Herrera, Darren Fletcher, Luke Shaw (Jonny Evans 46’) – Wayne Rooney – Radamel Falcao (Angel Di Maria 59’), James Wilson

***

dimaria_rooney_650Zespół United mierzył się na wyjeździe z III-ligowym Yeovil Town. Z tego też powodu trener Louis van Gaal dał szansę gry kilku zawodnikom, którzy zazwyczaj bywają rezerwowymi w klubie z Old Trafford. Od pierwszej minuty na placu gry pojawili się więc tacy gracze, jak Paddy McNair, Tyler Blackett czy James Wilson. Mimo braku kilku podstawowych piłkarzy Czerwone Diabły zwyciężyły 2:0. Bramki padły jednak dopiero w drugiej połowie spotkania. Najpierw do siatki Yeovil trafił Ander Herrera, zaś wynik tej potyczki ustalił Angel Di Maria, który na boisku zameldował się po przerwie.

Manchester City Sheffield Wednesday 2:1 (0:1)
James Milner 66’ 90’ – Atdhe Nuhiu 14’

Man City: Willy Caballero – Bacary Sagna, Dedryck Boyata, Eliaquim Mangala, Aleksandar Kolarov (Gael Clichy 75’) – Yaya Toure, Fernando – Jesus Navas, Frank Lampard (David Silva 60’), James Milner – Stevan Jovetić (Samir Nasri 60’)

***

eRywala z II ligi – Sheffield Wednesday – podejmował na własnym obiekcie Manchester City. Mistrzowie Anglii również wystawili do gry w tej potyczce kilku nominalnych rezerwowych, takich jak: Willy Caballero, Dedryck Boyata czy James Milner. To właśnie ostatni z wymienionych powyżej został bohaterem The Citizens. Po pierwszej połowie zanosiło się na sensację, gdyż Sheffield schodziło do szatni przy prowadzeniu 1:0. Trener Manuel Pellegrini zareagował i w trakcie drugich 45 minut wprowadził na boisko Davida Silvę oraz Samira Nasriego. Ostatecznie sposób na bramkarza gości dwukrotnie znalazł James Milner i to City zameldowało się w IV rundzie Pucharu Anglii.

Chelsea Londyn Watford 3:0 (0:0)
Willian 58’ Loic Remy 70’ Kurt Zouma 72’

Chelsea: Petr Cech – Cesar Azpilicueta, Gary Cahill, Kurt Zouma, Filipe Luis – Ramires, John Obi Mikel – Andre Schuerrle (Willian 46’), Oscar (Diego Costa 46’), Loic Remy – Didier Drogba (Nathan Ake 80’)

***

ePiłkarze Chelsea Londyn również mierzyli się z przeciwnikiem grającym na co dzień o klasę niżej – Watfordem. Trener Jose Mourinho w tym spotkaniu zrezygnował z usług kilku podstawowych piłkarzy: Thibauta Courtoisa, Johna Terry’ego, Cesca Fabregasa, Edena Hazarda czy Diego Costy. Mimo to The Blues zdołali aż trzykrotnie skierować piłkę do siatki gości. Gole padły jednak dopiero w drugiej połowie, a ich autorami zostali: Wilian, Loic Remy oraz Kurt Zouma.

Arsenal Londyn Hull City 2:0 (1:0)
Per Mertesacker 20’ Alexis Sanchez 82’

Arsenal: David Ospina – Hector Bellerin, Calum Chambers, Per Mertesacker, Nacho Monreal – Tomas Rosicky, Francis Coquelin – The Walcott (Alex Oxlade-Chamberlain 77’), Santi Cazorla, Joel Campbell (Ainsley Maitland-Niles 90’) – Alexis Sanchez (Chuba Akpom 84’)

***

eTrapiony kontuzjami Arsenal Londyn grał z rywalem, z którym miał okazję również konfrontować się w Premier League. Naprzeciwko Kanonierów stanęło bowiem Hull City. Również Arsene Wenger dał w tym meczu szansę gry zmiennikom. W związku z tym od pierwszej minuty na murawie pojawili się tacy gracze, jak: David Ospina, Hector Bellerin, Francis Coquelin czy Joel Campbell. Pierwszą bramkę dla Arsenalu zdobył jeszcze w pierwszej części pojedynku Per Mertesacker. Wynik konfrontacji ustalił po zmianie stron Alexis Sanchez.