Puchar Anglii. Arsenal w najlepszej ósemce, dobry mecz Fabiańskiego

Arsenal Londyn pokonał na Emirates Stadium Liverpool 2:1 i awansował do VI rundy Pucharu Anglii. Całe spotkanie w barwach „Kanonierów” rozegrał Łukasz Fabiański.

Mecz mógł się znakomicie zacząć dla przyjezdnych, jednak będący w dogodnej pozycji Sturridge strzelił niemal wprost w Fabiańskiego. Kilka minut później ten sam zawodnik zmarnował kolejną świetną okazję. Napastnik Liverpoolu minął bramkarza gospodarzy, ale piłka po jego uderzeniu trafiła tylko w boczną siatkę bramki.

To co nie udało się gościom udało się gospodarzom. W 16. minucie na potężny strzał z 10 metrów zdecydował się Yaya Sanogo, jednak piłka po jego uderzeniu została zablokowana przez jednego z defensorów „The Reeds”. Do bezpańskiej piłki doszedł Alex Oxlade-Chamberlain, który bez najmniejszych problemów pokonał Bradleya Jonesa. Arsenal – Liverpool 1:0.

Do końca pierwszej połowy niewiele się już działo i obie drużyny schodziły na przerwę przy skromnym, jednobramkowym prowadzeniu Kanonierów.

Początek drugich 45 minut to piorunujące uderzenie podopiecznych Arsene Wengera. Ozil zagrał do będącego na prawym skrzydle Chamberlaina, który ograł jednego z rywali, a następnie dośrodkował w pole karne do nadbiegającego Podolskiego. Reprezentant Niemiec pewnym strzałem podwyższył wynik na 2:0. Arsenal – Liverpool 2:0.

W 60 minucie goście zdobyli kontaktową bramkę. Podolski faulował w „szesnastce” Suareza, sędzia Howard Webb wskazał na jedenasty metr, a karnego na gola zamienił Steven Gerrard. Arsenal – Liverpool 2:1.

Chwilę później mogło być już 2:2, lecz mający kolejną szansę na przełamanie Sturridge, ponownie przegrał pojedynek „sam na sam” z Fabiańskim.

Mimo kilku szans z obydwu stron, wynik do końca nie uległ zmianie i to Kanonierzy mogli cieszyć się z awansu do VI rundy FA Cup.

W walce o półfinał Arsenal zmierzy się z Evertonem, który pokonał dziś Swansea City 3:1.

Arsenal – Liverpool 2:1
Oxlade-Chamberlain 16’ Podolski 47’ – Gerrard 60’ (karny)

Arsenal: Fabiański – Jenkinson, Koscielny, Mertesacker, Monreal – Flamini, Arteta – Oxlade-Chamberlain (Gibbs 76’), Ozil, Podolski (Cazorla 68’) – Sanogo (Giroud 88’)

Liverpool: Jones – Flanagan, Agger, Skrtel, Cissokho (Henderson 62’) – Coutinho, Gerrard, Allen – Sterling, Suarez, Sturridge